Ivars Grāvlejs. Foto: Ģirts Raģelis
 
Notikums
13.07.2017
22
Jul
10:00

Ivara Grāvleja personālizstāde "Klusā daba"

Komentē
0
Atgādināt

No 13. līdz 23. jūlijam fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā (Kalnciema ielā 36/38) skatāma Ivara Grāvleja personālizstāde "Klusā daba".

Ivars Grāvlejs (1979) ir ieguvis maģistra grādu Prāgas Izpildītājmākslas akadēmijā, absolvējot fotogrāfijas nodaļu 2007. gadā. Mākslinieks pārkāpj robežas un vispārpieņemtus konceptus, tādējādi uzrādot dažādu konstrukciju smieklīgumu un bezspēcību, turklāt spēcīgi iedarbojoties uz mākslas vērotāju kā provokators. Ivars Grāvlejs ir skarbs ironizētājs, kurš lielākoties darbojas ar fotogrāfiju un video, izmantojot jau iepriekš radītus attēlus un filmas, mainot to kontekstus un nereti radot spilgtus kontrastus mākslā un subkultūru vizualizācijās. Mākslinieka daiļrade ir laikmetīga un procesuāla, un robežojoties ar huligānismu tuvinās fonda "Mākslai vajag telpu" izvirzītā šī gada laikmetīgās mākslas patriarha Andra Grinberga radošajam rokrakstam.

"Klusā daba" būs jau trešā izstāde projektā "Ārup. Andris Grinbergs", kura kuratore Ieva Kalniņa ir arī autore topošai monogrāfijai par Grinbergu. Laikā no 15. jūnija radošu norišu platformā MVT Vasaras māja norisinās izstādes, izrādes un performances, kurās piedalās mākslinieki Andrejs Grants, Andris Eglītis, Helēna Heinrihsone, dzejniece Ināra Eglīte. Savukārt MVT Vasaras mājas sezonas noslēgumā no 24. augusta līdz 3. septembrim būs apskatāma kuratora Kaspara Vanaga veidota izstāde un notikums.

Katru sestdienu rītu MVT Vasaras māja aicina bērnus veidot savus mākslas darbus radošajās darbnīcas kopā ar mākslinieci Ūnu Laukmani un režisoru Reini Suhanovu. Šogad bērni darbojas dažādos medijos, par vienojošu elementu kļūstot lielajiem formātiem un saturiskām atsaucēm uz izstāžu ciklu "Andris Grinbergs. Ārup". Norises laiks – katru sestdienu no plkst. 11:00 līdz 14:00.

Ieeja visos pasākumos ir bezmaksas.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, viesnīca "Promenade Hotel", biedrība "Ascendum", Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, "Index Cafe", "VEF Riga", "JCDecaux".

Pirmdiena, otrdiena, trešdiena, piektdiena 12:00–20:00, ceturtdiena 12:00–22:00, sestdiena 10:00–20:00, svētdiena 10:00–18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0