Notikums
18.10.2017
26
Oct
19:00

Horeogrāfa Kristiāna Gerģes dejas performance

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 26. oktobrī, plkst. 19.00 Ungārijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Mākslas muzeju "Rīgas Birža" (Doma laukumā 6, Rīgā) aicina uz ungāru dejotāja, horeogrāfa un režisora Kristiāna Gerģes laikmetīgās dejas performanci "Izsole".

Performancē "Izsole" mūsdienu dejas un teātra valoda veidos diskursu ar laikmetīgo mākslu un glezniecību. Tās uzmanības centrā ir kustība, kas var tikt interpretēta gan kā deja, gan kā teatrāls akts ar mērķi radīt mākslas darbu, definējot uz skatuves notiekošo kā tēlotājai mākslai raksturīgu žestu sēriju. Dejotāja kustību rezultātā taps unikāls glezniecības darbs – dejas mākslas abstrakcija, kas beigās tiks izsolīta skatītājiem. Gadījumā, ja gleznu neizdosies pārdot, tā tiks iznīcināta.

Savā radošajā procesā Kristiāns Gerģe (Krisztián Gergye) aktīvi integrē tēlotājas mākslas izteiksmes līdzekļus. Tādā veidā apliecināta cieņa Šīles, Bēkona un Freida darbiem ir atklājums Ungārijas dejā. Autors nepretendē uz gleznotāja titulu, viņš tikai izmanto tēlotājas mākslas paņēmienus uz skatuves.

Kristiāna Gerģes dejas performance "Izsole" saņēmusi galveno balvu VI Starptautiskajā monodejas festivālā (VI International Monodance Festival, 2014).

Dejotājs, horeogrāfs un režisors Kristiāns Gerģe (Krisztián Gergye, 1976) visās tēmās un idejās meklē precīzāko un tiešāko formulējumu, žanru, kas vislabāk atbilst iecerei, un veidu, kas šo vēstījumu visnepārprotamāk ataino. Karjeru sācis kā Javas deju dejotājs, 1998. gadu pavadot Javas salā un studējot seno Indonēzijas deju. Apvienojot tradīciju ar mūsdienīgu izpratni, viņš attīsta individuālu dejas valodu. Kopš 2001. gada Kristiāns Gerģe iestudē paša radītos horeogrāfijas darbus, un neatkarīgie dejas projekti pārtop pastāvīgos sadarbības projektos. Meistara horeogrāfiskie eksperimenti balansē uz robežas starp deju, izrādi un tēlotāju mākslu, rodot izpausmi Kristiāna Gerģes trupas moto – "ne tikai deja".

Kā dejotājs un horeogrāfs Kristiāns Gerģe viesojies gandrīz visās slavenajās ungāru deju trupās un uzstājies daudzos laikmetīgās dejas teātros. Laikā starp 2008. un 2013. gadu Kristiāns Gerģe bijis Barkas teātra (Barka Theatre) un Nacionālā teātra (National Theatre) dalībnieks. Viņš saņēmis arī vairākus apbalvojumus gan kā horeogrāfs, gan kā dejotājs.

Pasākums norisinās Ungārijas dienu 2017 ietvaros, ko organizē Ungārijas vēstniecība Latvijā.

Ieeja bez maksas, iepriekš izņemot biļeti "Rīgas Biržas" kasē. Vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0