Notikums
16
Dec
16:00

Hansa Vernera Krēzingera izrāde "Klupšanas akmeņi"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 16. decembrī, plkst. 16:00 un 20:00 Dailes teātra Mazajā zālē (Brīvības ielā 75) būs skatāma vācu režisora Hansa Vernera Krēzingera izrāde "Klupšanas akmeņi", kas pievēršas Karlsrūes Valsts teātra vēstures tumšākajai lappusei un atklāj notikumus teātrī laikā, kad pie varas nāca Ādolfs Hitlers.

Režisors Hanss Verners Krēzingers ir unikāla personība vācu laikmetīgajā teātrī, jo viņa skatuves darbi un instalācijas vienmēr ir balstītas skrupulozā arhīvu un dokumentālu liecību izpētē. Krēzingeru interesē vēsture un tās atspulgs mūsdienās, bet jo īpaši – birokrātijas, varas un indivīda attiecības. Izrādē “Klupšanas akmeņi" (vācu valodā – Stolpersteine Staatstheater) aktieri un skatītāji kopā sēž pie liela galda. Šeit nav klasiskā dalījuma zālē un skatuvē – ir tikai tie, kuri spēlē un tie, kas to nedara. Aktieri lasa arhīva dokumentus, laikrakstu un teātra programmiņu tekstus, privāto saraksti un intervijas ar aculieciniekiem, pamazām uzburot 30. gadu Vāciju un atklājot, kā Karslrūes teātrī kādreiz tik iemīļotie ebreju aktieri un teātra darbinieki tiek arestēti, izsūtīti, nolemti nāvei vai novesti pašnāvībā.

"Šis nav emocionāls stāsts par upuriem. Meistarīgi apvienojot tekstu, video un mūziku, Krēzingers panāk, ka dokumenti sāk runāt un preparēt birokrātisko procedūru, kas, sekojot virknei likumīgu noteikumu, sagatavoja un leģitimizēja genocīdu. Beigās skatuve ir pārvērtusies par lielu lasītavu un skatītājiem pašiem ir iespēja ieskatīties dokumentos. Paralēles ar mūsdienām ir satriecošanas," raksta Jaunā Teātra institūts.

"Klupšanas akmeņi" tika atzīta par vienu no 10 labākajām 2016. gadā vācu teātros iestudētajām izrādēm.

Biļetes – 15 eiro (studentiem, skolēniem, cilvēkiem ar invaliditāti – 10 eiro) "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Viesizrādi Rīgā rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projekts tiek īstenots ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.

Vairāk informācijas šeit. Vairāk informācijas vācu valodā šeit.

Ilgums 2h bez starpbrīža. Vācu valodā ar latviešu tulkojumu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0