Notikums
16
Nov
20:00

Grupas "Laibach" koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 16. novembrī, plkst. 20:00 koncertzālē "Palladium" ar jaunu programmu uzstāsies slovēņu konceptuāli avangardiskā grupa "Laibach".

1980. gadā izveidotā apvienība jau kopš pirmsākumiem ir uzskatīta par disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem. Viņi arī atbildīgi par slovēņu pagrīdes mākslas kustības "Neue Slowenische Kunst" rašanos. Tumši industriālas, militāri agresīvas, elektronikas piesātinātas melodijas bijušas "Laibach" vizītkarte gan veidojot oriģinālkompozīcijas, gan radot populāru dziesmu kaverversijas.

Rīgā "Laibach" ieradīsies ar pavisam jaunu materiālu – albumu "Also Sprach Zarathustra", kas ieraksta formātā dienas gaismu ieraudzīja pavisam nesen, 14. jūlijā. Tā muzikālā sadaļa oriģināli tika radīta teatrālam uzvedumam "Also Sprach Zarathustra", kas balstīts uz Frīdriha Nīčes filozofiskā romāna idejām. Ironiskā kārtā jaunā albuma turneja tika atklāta 1. maijā Dienvidkorejā, un līdz ar to "Laibach" ir kļuvuši par pirmo rokgrupu pasaulē, kas uzstājusies abās Korejās – gan totalitārajā Ziemeļkorejā, gan tās krietni liberālākajā kaimiņvalstī (par "Laibach" koncertu Ziemeļkorejā uzņemta filma "Atbrīvošanas diena", kas nominēta šīgada "Lielā Kristapa" balvai).

"Laibach" joprojām ir starptautiski pati atzītākā un visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Iepriekšējo albumu "Spectre" pasaules vadošo mediju mūzikas kritiķi novērtējuši kā izcilu, veltot tādus epitetus kā "neatvairāmi elektrisks apvainojums modernās sabiedrības sairšanai" ("The Times"), "pats fascinējošākais, neatlaidīgākais un izklaidējošākais kolektīvs, kam joprojām ir daudz, ko teikt par mūsu pagātni – un arī tagadni un nākotni," ("The Quietus") un "… neviens to nespēj paveikt labāk" (The Wire). Un kā gan ne – Laibach tika dibināti Dienvidslāvijas idejiskā līdera Tito nāves gadā, kļuva arvien slavenāki, kamēr Dienvidslāvija kā valsts saira pīšļos, un arī šodien spēj rosināt domāt, dejot un maršēt pie savas mūzikas.

Biļetes uz "Laibach" koncertu koncertzālē "Palladium" var iegādāties "Biļešu Serviss" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0