Notikums
13.10.2017
17
Oct
19:00

Gailes un Mākena muzikālā dzejas performance "Stīgas"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 17. oktobrī, 19:00 Žaņa Lipkes memoriālā notiks rakstnieces Ingas Gailes un mūziķa Edgara Mākena muzikālā dzejas performance "Stīgas".

"Tajā dienā, kad pilsēta nometās ceļos un drebošā balsī pret debesīm kāpa vēl pat ne vārdi, vien čuksti, tajā dienā  pilsētas dzīlēs lēni atsāka pukstēt tās sirds." (No Ingas Gailes dzejoļa "Pilsētas atdzimšana", kas izskanēs vakara gaitā, pieminot holokausta upurus Rīgā.)

Ingas Gailes un Edgara Mākena sadarbības projekts pastāv kopš 2013. gada. Uz klavierēm atskaņotā mūzika izceļ dzejas spilgtākos un asākos leņķus, sniedzot klausītājiem patvērumu un vienlaikus padziļinot vārdu ietilpību. Inga Gaile par performances saturu: "Man šķiet, ka tur ir stāsts par personības piedzimšanu, atdzimšanu caur bēdām un paniku līdz spējai nostāvēt taisni un redzēt, ka pasaule ir skaista vieta."

Inga Gaile (1976) ir dzejniece un dramaturģe, 2016. gadā debitējusi prozā ar romānu "Stikli". Viņas dzejas publikācijas periodikā lasāmas kopš 1996. gada. Inga Gaile ir atdzejojusi krievu dzejnieku darbus, un viņas pašas dzeja ir atdzejota angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus literatūras jomā.

Edgars Mākens (1977) ir komponists, darbojas grupās "Gaujarts" un "Manta", raksta mūziku teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī un Valmieras drāmas teātrī, komponējis arī Liepājas teātrim, Leļļu teātrim un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim. Edgars Mākens ir saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kā gada labākais mūzikas autors.

Ieeja brīva. Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0