Kadrs no filmas "Revenge"
 
Notikums
16
Marts
20:00

Filmas "Atriebība" seanss un diskusija "Sievietes kino – kāpēc mums to vajag?"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 16. martā, plkst. 20.00 kinoteātrī "Splendid Palace" notiks filmas "Atriebība" seanss un diskusija "Sievietes kino – kāpēc mums to vajag?"

"Hollywood Reporter" par filmu "Atriebība" raksta: "Savā debijas filmā franču režisore un scenāriste Korālija Faržē iegrimst nežēlīgajā "grindhouse" žanrā, izvarošanas atriebības trillerim piejaucot sievišķo skatienu un negantu humora izjūtu un liekot asinīm tecēt straumēm vien."

Korālijas Faržē filmu dēvē gan par drosmīgu un asprātīgu sociālo komentāru, gan par brutālu un asiņainu trilleri – taču tam noteikti vērts pievērst uzmanību. Sižeta centrā stāsts par trim turīgiem vīriešiem, kas  dodas ikgadējās izpriecu medībās. Šoreiz viens no viņiem ir paņēmis līdzi savu mīļāko. Dažu vardarbīgu likumsakarību rezultātā jaunā sieviete tiek pamesta drošai nāvei. Taču, kā jau ļauj nojaust filmas nosaukums –viss nebeidzas tik vienkārši.

Pēc filmas sekos diskusija "Sievietes kino – kāpēc mums to vajag?" Lai arī pēdējā gada laikā sieviešu lomai kino veltīta pastiprināta uzmanība, gan Holivudā, gan ārpus tās kinodarboņu vidū sievietes ir izteikts mazākums, un skaitļi nebūt neprogresē. Berlīnes kinofestivālā laurus plūca sieviešu režisētas filmas, taču sabiedrībā uzreiz paceļas jautājums – vai tas ir politkorekts žests vai tomēr objektīvs vērtējums? Arī ASV kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā tika pievērsta uzmanība šim jautājumam, un aktrise Frensisa Makdormanda pat ierosināja stingri pieprasīt obligātu noteikta skaita sieviešu iekļaušanu jebkurā kinoprojektā. Vai šādas kvotas ir risinājums un vai tas vispār ir vajadzīgs? Kā (un vai vispār) mainās sievietes tēls kinofilmās? Visbeidzot – vai Latvijas kino vispār skar šādas dzimumu līdztiesības vēsmas?

Diskusiju vadīs kinokritiķe un publiciste Alise Zariņa. Dalībnieki:

Liene Linde – režisore, ko Karlovi Vari festivāla veidotāji nosaukuši par vienu no daudzsološākajām Eiropas jaunajām režisorēm, īsfilmas "7 Neveiklas seksa reizes" autore

Matīss Kaža – jaunais režisors, starptautisku atzinību ieguvušās dokumentālās filmas "Vienu biļeti, lūdzu!" veidotājs

Anete Vanaga – skaņu režisore, starp kuras darbiem – Signes Baumanes filma "Akmeņi manās kabatās"

Adriana Roze – režisore, 2016. gada Lielā Kristapa laureātes dokumentālo īsfilmu kategorijā "Rīgas kungi" autore

Jūle Mare Rozīte – festivālu kuratore, patlaban piedalās Traibekas kinofestivāla programmas veidošanā Ņujorkā

Pasākumu organizē Kinoprojekts "Spektrs".

Biļetes pieejamas šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0