Notikums
24
Okt
19:00

Filmas "Atgriešanās" seanss un diskusija par posttraumatisko stresu

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 24. oktobrī, plkst. 19:00 kinoteātrī "Kino Bize" jaunatnes kultūras portāls "Jest;" aicina ikvienu interesentu uz kurdu režisora Zahavi Sandžavi filmas "Atgriešanās" seansu un tam sekojošu diskusiju par posttraumatiskā stresa sindromu (PTSS). Diskusijā piedalīsies kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem"  pārstāve Laura Bužinska un psiholoģes Jeļena Harlamova un Marina Brice.

Režisora Zahavi Sandžavi filma "Atgriešanās" ("The Return") stāsta par zviedru medmāsas pieredzi jezīdu bēgļu nometnē Irākā, strādājot ar cilvēkiem, īpaši sievietēm, kas iepriekš atradušies teroristiskās organizācijas Islāma valsts (ISIS / Daesh) gūstā. Filmas centrā ir nevis reģionā notiekošā karadarbība vai teroristu veidotie biedējošie video klipi, bet gan konflikta upuri, viņu traumatiskā, personīgā pieredze un tas, kāda ir viņu dzīve pēc atgriešanās nevardarbīgā vidē. "Atgriešanās" tapusi 2016. gadā un tikusi izrādīta starptautiskos filmu festivālos Nīderlandē, Zviedrijā, Beļģijā un citās valstīs. Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas filmu studiju "Deep Sea Studios LV"

Filmas seansam sekos publiska diskusija par to, vai iespējama atgriešanās ikdienas dzīvē pēc traumatiska konflikta pieredzēšanas, un kāda palīdzība nepieciešama, lai to paveiktu. Diskusijā piedalīsies Latvijā aktīvās brīvprātīgo kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Laura Bužinska, kura ar konfliktu pieredzējušiem cilvēkiem un viņu sadzīves vajadzībām strādā ikdienā, kā arī psiholoģijas doktore Jeļena Harlamova un klīniskā psiholoģe Marina Brice; abas psiholoģijas ekspertes strādājušas ar cilvēkiem, kuri cietuši no Posttraumatiskā stresa sindroma (PTSS).

Filma "Atgriešanās" tiks demonstrēta kurdu valodā ar angļu subtitriem. Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0