Notikums
25
Sept
21:00

Filma "Mīlošais Vinsents"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 25. septembrī, plkst. 21:00 festivāla "Baltijas pērle" laikā kinoteātrī "Splendid Palace" būs skatāma pasaulē pirmā gleznotā pilnmetrāžas filma "Mīlošais Vinsents" ("Loving Vincent").

Filma "Mīlošais Vinsents" vēsta par dižā nīderlandiešu gleznotāja Vinsenta van Goga (1853–1890) pēdējām dzīves nedēļām, un katrs no tās vairāk nekā sešdesmit pieciem tūkstošiem kadru ir ar rokām darināts eļļas gleznojums uz audekla. To unikālajā Van Goga manierē paveikuši simt piecpadsmit mākslinieki, savukārt lomu atveidošanai tika izraudzīti labākie britu aktieri, kuriem piemīt portretiska līdzība ar personāžiem Van Goga darbos. Vēl viena īpatnība – aktieri patiesi spēlēja, un šo uzņemto materiālu pēc tam pārveidoja gleznotāji.

Filma pirmizrādi piedzīvoja šī gada jūnijā Anesī Animācijas festivālā Francijā. 2014. gada martā kolektīvā finansējuma platformā "Kickstarter" filmas veidošanai tika savākts vairāk nekā 53 000 mārciņu, un jau 2014. gada martā sākās pirmo gleznotāju sagatavošana un trenēšana. Filmas idejas autori ir poļu gleznotāja un režisore Dorota Kobeļa (Dorota Kobiela) un producents Hjū Velšmens (Hugh Welchman). Filma veidota Polijā, Gdaņskā, to producējušas studijas "Studios Breakthru Films" un "Trademark Films".

Lomās: Roberts Gularčiks, Sirša Ronana, Eidens Tērners, Duglass Būts, Helēna Makkrorija, Eleanora Tomlinsone, Kriss O’Dauds.

Vairāk informācijas šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0