Notikums
12
Dec
19:30

Filma "Eiropa"

Komentē
0
Atgādināt

Turpinot "Kino galerijas" 25 gadu jubilejas svinības, kinoteātris "K.Suns" 10., 11. un 12. decembrī sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu piedāvā noskatīties trīs izcilā dāņu režisora Larsa fon Trīra autordarbus, retrospektīvi iezīmējot kinoteātra radošo darbību teju trīs desmitgažu garumā.

12. decembrī plkst. 19.30 būs skatāma 1991. gada fon Trīra filma "Eiropa" ("Europa").

Saukta par visambiciozāko dāņu kino darbu, kāds jebkad ir radīts, "Eiropa" vēsta par Vāciju tūdaļ pēc Otrā pasaules kara beigām. Tās galvenais varonis ir kāds amerikāņu strādnieks, kurš – tikko sācis strādāt dzelzceļā – tiek nekavējoties ierauts kaislību un konspirācijas pilnā juceklī. Filmas melnbalto stāstījumu pavada lietus, nakts un migla, kas nemitīgi grauž jaunā strādnieka ideālistisko noskaņojumu Vecajā Eiropā.

Halucinogēns skatījums uz Vāciju "nulles gadā" ir dāņu kino virtuoza Larsa fon Trīra studiju diplomdarbs, kurš nekavējoties iekaroja skatītāju, kritiķu un festivālu žūriju prātus. "Eiropa" ieguva trīs apbalvojumus Kannu kino festivālā (par māksliniecisko ieguldījumu un tehnisko izpildījumu, kā arī žūrijas specbalvu), tā bija nominēta Eiropas kino balvai.

Lomās: Barbara Sukova, Žans Marks Barrs, Udo Kīrs, Makss fon Sidovs. Filma orģinālvalodā, angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0