Notikums
13.10.2017
17
Oct
19:00

Dokumentālo filmu seansi

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 17. oktobrī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centra kinocikla "Kino: cilvēktiesības" un festivāla "Movie Activism" ietvaros būs skatāmas divas dokumentālās filmas.

"Mov(i)e Activism ("Kino aktīvisms") ir jaunu Eiropas entuziastu organizēts dokumentālo filmu festivāls, kurā tiek demonstrētas filmas par aktīvismu dažādās tā izpausmēs.

Festivāla pirmās sezonas labāko filmu atlase tika demonstrēta vairākās Eiropas pilsētās Serbijā, Horvātijā, Spānijā, Portugālē un Vācijā. Festivāla otrajai sezonai pievienojas arī Rīga, tāpēc Mov(i)e Activism komanda KKC apmeklētājiem piedāvā nelielu ieskatu dažās no pirmās sezonas labākajām filmām.

Pirmās nedēļas filmas skatītājus aizvedīs uz Portugāli, kur studentu vidū senas tradīcijas konfliktē ar brīvdomātāju garu. Pirms filmām – festivāla Latvijas pārstāves Justīnes Verneras ievads par "Mov(i)e Activism" ideju un pašas personīgo saistību ar filmās atainotajām vietām, cilvēkiem un praksēm, kuras viņa pieredzējusi, uz mēnesi kļūdama par vienu no Koimbras komūnu iemītniecēm.

Programma:

"Visi uz klāja!" ("A bordo!", rež. Krištinas Kaskales, Havjēra Hedrosas, 36 min, dokumentālā filma, Portugāle)

"Visi uz klāja" ir portugāļu režisoru debija kino. Tas ir objektīvs redzējums uz ikdienas rūpēm un priekiem, kurus piedzīvo studenti, kas kopā mitinās vienā no Portugāles studentu pilsētas Koimbras daudzajām komūnām jeb Republikām.

"Iesvētības" ("Praxis", 30 min, dokumentālā filma, Portugāle)

Ik gadu portugāļu studenti visās valsts pilsētās, uzsākot studijas, ir pakļauti iesvētību rituāliem. Vecāko studentu organizētie pasākumi iekļauj pārbaudījumus un ceremonijas, kas norisinās visu pirmo semestri un reizēm pat traucē mācību procesu. Balstītas senās tradīcijās, iesvētības seko stingrai hierarhijai un ir uzplaukušas pēdējās desmitgades laikā. Par spīti iebildumiem tām ir aizvien vairāk atbalstītāju, bet paši rituāli kļūst aizvien rupjāki un brutālāki.

Abas filmas tiks demonstrētas portugāļu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Ieeja bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0