Notikums
16
Aug
18:00

Ditas Rietumas kinolektorijs par Rolanda Kalniņa filmu "Piejūras klimats"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 16. augustā, plkst. 18:00 Eiropas Savienības (ES) mājā notiks kinolektorijs, kurā būs iespēja redzēt Rolanda Kalniņa filmu "Piejūras klimats" un klausīties kinokritiķes Ditas Rietumas stāstījumu. Pasākums notiks ES mājas 1. stāvā, Zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Kinolektorijā būs iespēja noskatīties filmu, precīzāk, to, kas no tās palicis pāri, kā arī klausīties D. Rietumas stāstījumu par filmas vietu pasaulē, tās saikni ar Eiropas kino strāvojumiem. ""Piejūras klimats" ir visu laiku paradoksālākā Rolanda Kalniņa filma – stila un ironijas eksplozija, kuru par nepieņemamu uzskatīja cenzūra, liekot iznīcināt filmu," stāsta D. Rietuma. Režisora izvēlētais ironiskais stāstījums par jauniešiem 70. gadu vidē un filmas stils pēc padomju funkcionāru domām nebija atbilstošs. Darbs pie filmas tika pārtraukts, lielākā daļa no uzņemtā materiāla iznīcināta.

Filma stāsta par trīs jauniešiem: Ēriku, Hariju un Gunti, kuri strādā Gāzes pārvaldē, tomēr viņus vairāk interesē izklaides. Pludmalē Ēriks, uzdodoties par apavu fabrikas galveno inženieri, iepazīstas ar skaistu meiteni Dainu, kura, kā izrādās, ir gāzes kantora jaunā inženiere. Vēlāk Ēriks un Daina satiekas amatierteātra izrādē, atveidojot Kleopatras un Antonija lomu.

Ieeja bezmaksas, taču vietu skaits ierobežots (apmeklējums iepriekš jāpiesaka šeit)

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0