Notikums
15
Janv
19:00

Diskusija par olšūnu ziedošanu

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 15. janvārī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā norisināsies "ManaBalss.lv" organizēta diskusija par olšūnu ziedošanu.

Diskusija norisināsies pasākumu cikla, ko sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru rīko iniciatīvu platforma "ManaBalss.lv", ietvaros.

"ManaBalss.lv" platformā šobrīd ir iesniegta iniciatīva, kas aicina Saiemu nepieņemt bijušā veselības ministra G.Belēviča (ZZS) ierosinātos grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas ierobežotu sieviešu tiesības ziedot savas olšūnas, turpmāk šādas tiesības paredzot tikai dzemdējušām sievietēm. Šobrīd pret izmaiņam ir jau rīkoti vairāki protesti pie Saeimas, gan pati Veselības ministrija ir atsaukusi šo priekšlikumu, gan Labklājības ministrija aicinājusi to nepieņemt, Tiesībsarga birojs rakstījis vēstuli Saeimai, norādot, ka šāds ierobežojums būtu pretrunā Satversmei un ECT spriedumiem; par grozījuma neatbilstību Satversmei norādījis arī Saeimas Juridiskais birojs. Par grozījumiem likumā Saeimai vēl ir jālemj pēdējā lasījumā.

Diskusijas tiek veidotas sabalansētas, to vadīs moderators, un diskusijā piedalīsies četri runātāji – dažādu grupu un viedokļu pārstāvji, kuri tiek uzaicināti lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku loku ar tēmā iesaistītajām pusēm.

Diskusijā tiks aplūkoti virkni jautājumu – Kas ir olšūnu ziedošana? Kapēc to veic un kur? Kas to šobrīd regulē? Kas to šobrīd drīkst veikt? Ko paredz izmaiņas likumā? Kam par to būtu jālemj?

Mūsu kā organizācijas attieksme pret tēmu ir neitrāla, šo principu ievērojam visās diskusijās. Diskusijas noslēgumā auditorijai būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0