Notikums
17.11.2017
20
Nov
19:00

Diskusija "Bilingvālā izglītība Latvijas skolās?"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 20. novembrī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā norisināsies iniciatīvu portāla "ManaBalss.lv" rīkota diskusija "Bilingvālā izglītība Latvijas skolās?"

Šobrīd sabiedrībā notiek aktīvas diskusijas par vajadzību pēc bilingvālas izglītības sistēmas saglabāšanu Latvijā. Pēc valsts prezidenta R. Vējoņa izvirzītās iniciatīvas piešķirt Latvijas pilsonību visiem jaundzimušajiem bērniem, Nacionālā apvienība atkārtoti aktualizēja jautājumu par valsts finansētu izglītību tikai valsts valodā – latviešu. Tas mainītu līdzšinējo praksi ar mazākumtautību skolām, kur pamatskolās jāapgūst 40% mācību priekšmetu, vidusskolās – 60% no priekšmetiem valsts valodā. 2015./2016.mācību gadā valsts finansējumu saņēma 811 izglītības iestādes. No tām 104 bija mazākumtautību skolas (no tām 94 īsteno mācību programmu krievu valodā). 26% no kopējā skolēnu skaita šajā laika periodā mācījās mazākumtautību skolās.

Šobrīd iniciatīvu portālā "ManaBalss.lv" ir iesniegta iniciatīva "Par bilingvālās izglītības saglabāšanu", kas divu nedēļu laikā sasniedza nepieciešamo parakstu skaitu (10 000), lai tiktu izskatīta Saeimā. Reizē ir arī iesniegta pretēja iniciatīva – "Par bilingvālās izglītības izskaušanu valsts un pašvaldību izglītības iestādēs", kas nepilnu divu nedēļu laikā ir savākusi 342 parakstus.

Tāpēc otrā tēma ciklā "ManaBalss diskutē" būs par bilingvālo izglītību Latvijas valsts finansētās izglītības iestādēs. Kā šībrīža sistēma strādā, vai tā ir vajadzīga un kādi varētu būt risinājumi vai uzlabojumi šībrīža situācijai? Diskusijā aicināsim piedalīties iniciatīvu autorus un šīs jomas ekspertus. Diskusijas beigu daļā laidīsim mikrofonu publikā un uzklausīsim arī jūsu viedokļus un jautājumus diskusijas dalībniekiem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0