Notikums
16.11.2017
19
Nov
12:00

Bezmaksas ekskursija "Pagrīdes Rīga"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 19. novembrī, 12:00 un 14:00 Žaņa Lipkes memoriāls aicina uz bezmaksas ekskursijām pa ebreju slēptuvēm "Pagrīdes Rīga".

Žaņa Lipkes memoriāls jau četru gadu garumā iezīmē tās vietas Rīgas kartē, kur nacistu okupācijas laikā drosmīgi un nesavtīgi rīdzinieki slēpa ebrejus, kuriem draudēja droša nāve. Novembrī ikvienam interesentam iespējams šīs vietas iepazīt bezmaksas ekskursijās "Pagrīdes Rīga".

Ekskursijas vadīs Žaņa Lipkes memoriāla vēsturniece Guna Vainovska. Tikšanās pie Raiņa pieminekļa Esplanādē.

Individuāla pieteikšanās ekskursijai = pieteikšanās ["Iešu"] šim pasākumam feisbukā (plkst. 12:00 vai 14:00). Pieteikumus no interesentiem, kuri nav facebook lietotāji, jāsūta uz info@lipke.lv, norādot personu skaitu.

Projekta "Pagrīdes Rīga" mērķis ir radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī rod patvērumu brīdī, kad viņu brīvībai un dzīvībai draud briesmas. "Pagrīdes Rīgas" ietvaros ir izveidota interaktīva karte, organizēta izstāde, kā arī turpinās piemiņas zīmju "Patvērums" izvietošana pilsētvidē, vietās, kur nacistu okupācijas laikā rīdzinieki uzdrīkstējās sniegt paslēptuvi ebrejiem. "Pagrīdes Rīgas" ekskursijas ir rīkotas vairākkārt, un vienmēr tās saņēmušas daudz pozitīvu atsauksmju.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0