Notikums
21
Jul
12:00

RIBOCA1: "Gurķošanās"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 21. jūlijā, no plkst. 12.00 Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA1) ietvaros visu pēcpusdienu Mākslas stacijā "Dubulti" notiks jau trešais Agneses Bules "Latviešu gaisa dārzu" pasākums – "Gurķošanās".

"Vasara latviešiem ierasti ir lielās gurķošanās laiks. Gurķojas lieli, un gurķojas mazi. Modernais latvietis ne tikai gurķojas, bet arī rullē gurķi," stāsta māksliniece un piebilst, ka, pārlieku gurķojoties, latvietis var aiziet dillēs un palikt tur visu atlikušo mūžu. Agneses Bules "Gurķošanās" pēcpusdienā varēs apgūt parasto un "Indie" gurķu masku likšanu, mācīties rullēt gurķi un atspirdzināties Gurķošanās bufetē ar gurķūdeni un gurķmaizītēm Latviešu sapņa garā. Būs arī konkursi un balvas.

Interesentiem būs iespēja dzirdēt parastu un neparastu komentāru par Marisas Benjamimas darbu "Florestorāns" RIBOCA1 izstādē "Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija".

Agneses Bules pasākumu sērija "Latviešu gaisa dārzi" notiek no 30. jūnija līdz 8. septembrim. Projekta kuratore – Inga Šteimane.

Agnese Bule ir māksliniece, kas radījusi laikmetīgu mītu: Latviešu sapnis. Divdesmit gados tas ir kļuvis par autores radošo zīmolu un par laikmetīgās kultūras pamanāmu izpausmi ne vien profesionālās izstādēs, bet arī amatnieku tirdziņos.

"Kas ir Latviešu sapnis? Tie ir dizaina valodā veidoti tēli vai drīzāk zīmes: Latvietis pūš pīlītes, Dzintara latvietis, Cukura latvietis, Latvietis zūd kokos, Latvietis velk deķi un citi.

Cik daudz ir Latviešu un viņu sapņu? To skaits ir milzīgs. Latviešu sapņi kā miriādes dzimst dažādos materiālos, pārsteidzošās tehnikās un saturiskos kontekstos – plakāti, atklātnes, objekti, saldumi, performances, mīti, pasakas, sveces, audumi, video un nu arī augi. Katra nākamā versija rodas vai nu no laikapstākļiem, vai dzīves notikumiem, vai zīmīgiem datumiem kalendārā, bet, vislielākajā mērā smeļoties jebkuras formas turpināmības ideju no tradicionālās kultūras. Kā nebeidzamas ir folkloras variācijas, tā nebeidzamas ir Agneses Bules Latviešu sapņa versijas."

Pasākumu sērija "Latviešu gaisa dārzi" Mākslas stacijā "Dubulti" ir jauna Latviešu sapņa versija. Tā atradusi savu veidolu kā saruna par un ap Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA1) īpašo izstādi "Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija". Bule, paturot prātā Solvejas Ovsenas kūrēto izstādi, kas pievēršas cilvēka ožai, dzirdei, taustei un garšas sajūtai, veido piecus notikumus un piecas sarunu tūres Mākslas stacijā "Dubulti". Katrs pasākums un saruna notiek Latviešu sapņa garā ar tam raksturīgiem elementiem: scenogrāfiju, jaunu mītu vai pasaku stāstīšanu, publikas aktīvu iesaistīšanu, tirdziņu un pārsteiguma balvām.

Mākslas stacijas "Dubulti" kuratore Inga Šteimane Agneses Bules "Latviešu gaisa dārzus" raksturo kā konceptuāli stilizētu provinciālu komentāru. Viņa norāda, ka "Latviešu gaisa dārzu" kontekstus jāmeklē gan izstādē "Sensorijs", gan citās aktualitātēs, starp kurām jāizceļ spožais Latvijas literatūras eksporta platformas "Latvian Literature" radītais introvertā latvieša tēls un RIBOCA1 kritiķu pseidopatriotiski konstruētais aizvainojums.

Agnese Bule (1972) ir māksliniece, dizainere un mākslas projektu organizatore. Viņa radīja "Latviešu sapni" 1999. gadā, ar kuru piedalījās biennālē Manifesta 3 (2000) Ļubļanā. Ieguva maģistra grādu mākslā Latvijas Mākslas akadēmijā (2010). Bulduru izstāžu nama vadītāja.

Ieeja brīva, un pasākuma apmeklētāji var ņemt līdzi savus gurķus.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!