Nosaukums: Vija Zariņa
Autors: Ieva Rupenheite (sast.)
Gads: 2017
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
05.09.2017

Vija Zariņa

Komentē
0

Reizē ar Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa izstādi "Paralēli" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" klajā nāk mākslinieku albumi.

"Mākslinieku dzīves un radošais ritējums plūdis līdzās, katrs no viņiem vienlaikus iemieso gan ideju, gan prasmes, un nevainojami izvietotās pārmiju vietas bagātina otra izteiksmes veidus. Ja gleznotājus var nosacīti iedalīt tajos, kas izmanto camera obscura, – vermēristos, un tajos, kas neizmanto, – džotistos, tad Kaspars sevi pieskaita džotistiem, bet Vija ir Vermēra piekritēja. Abi autori var strādāt blakus, vienā darbnīcā, jo viņi mākslā atraduši katrs savu ceļu, ko nosaka raksturs un iekšējā gleznieciskā struktūra," tā izstādes "Paralēli" kuratore, mākslas zinātniece Inga Bunkše.

Albumā par Viju Zariņu var iepazīties ar mākslinieci pašu Andas Treijas un Ievas Rupenheites rakstos un sarunās, kā arī gūt iespaidus par viņas daiļradi gandrīz trīsdesmit gadu garumā, no 1998. gada līdz 2017. gada vasarai. "Gleznas, zīmējumi un autortehnikās radītie mākslas darbi apvienoti nosacīti tematiskās daļās, kuru nosaukumos dota arī neliela ievirze to izpratnei. Māksliniece Vija Zariņa ik pa laikam atgriežas pie sev mīļām tēmām – vai tie būtu gleznojumi uz daudz pieredzējuša koka virsmām vai bagātīgi strukturētas klusās dabas ar metafiziski izvietotiem priekšmetiem, tāpēc radošā darbība ir projicēta nevis laika nogrieznī, bet gan tematiski," tā albuma sastādītāja Ieva Rupenhetie. Albuma dizains – Anna Aizsilniece. 

"Mākslā man patīk just pārlaicīgumu. Nevis vecmodīgumu. Un māksliniekam jābūt kā antenai. Kā uztvērējam. Man liekas, ka vizuālajai mākslai ar pliku stāstu ir par maz. Ir jābūt noslēpumam." (Vija Zariņa)

Apjoms: 272 lpp. Cena "Neputna" galerijā: 25 EUR

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0