Nosaukums: Uzvāri man pasaciņu!
Autors: Majda Korena, Agata Dudeka
Gads: 2018
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
28.02.2018

Uzvāri man pasaciņu!

Komentē
0

Bērnu grāmatu apgāds "Liels un mazs" izdevis Majdas Korenas un Agatas Dudekas bilžu grāmatu "Uzvāri man pasaciņu!". No slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena.

"Uzvāri man pasaciņu!" vēsta par gražīgu zaķu bērnu, kam neviens mammas gatavotais ēdiens nav gana labs. Ēst gatavošanu Majda Korena (Majda Koren) pielīdzina stāstu brūvēšanai, rotaļājoties ar klasiskiem tautas pasakas motīviem, kuriem raksturīgi risinājums tiek rasts tikai ar trešo mēģinājumu.

Agatas Dudekas (Agata Dudek) ilustrāciju vienkāršās formas un košās krāsas acumirklī piesaista bērna uzmanību stāstam par kaprīzo zaķīti, kuram tik grūti izpatikt – daudzās ģimenēs ar maziem bērniem labi pazīstamai situācijai.

Līdzās "Uzvāri man pasaciņu!" iznākusi Damjana Stepančiča un Petera Svetinas bilžu grāmata "Brīnumu gredzens". Abas Māras Gredzenas latviskotās grāmatas ir viena no nedaudzajām latviešu lasītāju iespējām iepazīt slovēņu literatūru, jo latviski tā tikpat kā nav tulkota. "Brīnumu gredzens" un "Uzvāri man pasaciņu!" tiek izdotas projekta "Mūsu mazā bibliotēka" ietvaros. Projektā tiks izdoti pieci Eiropas mazo valodu bilžu grāmatu tulkojumi. Bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam, autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Šis formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi.

"Mūsu mazās bibliotēkas" grāmatu komplektus skolas un bibliotēkas, kas pieteiksies dalībai projektā, varēs iegādāties par īpašu cenu, kā arī saņemt darba burtnīcas bezmaksas eksemplārus. Darba burtnīcā būs iekļauti uzdevumi, kas mudina bērnus zīmēt, sadarboties, rakstīt, fantazēt, nodarboties ar rokdarbiem u.c. Pildot uzdevumus, bērni varēs vēlreiz atgriezties pie grāmatās iepazītajiem varoņiem, dziļāk izprast izlasītos stāstus un pētīt ilustrācijas.

"Mūsu mazās bibliotēkas" kolekcijā iekļauto grāmatu ilustratori no Slovēnijas, Polijas un Igaunijas viesosies Latvijā. Skolās, bērnudārzos un bibliotēkās, kas būs aktīvas projekta dalībnieces, notiks tikšanās ar ilustratoriem, kuru laikā autori bērnus iepazīstinās ar savām bilžu grāmatām,  stāstīs par savu valsti, kā arī vadīs radošās darbnīcas.

Grāmatu izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa" un Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kā arī Slovēnijas Rakstnieku savienība.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un vietnē, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā „Istaba", veikalā „M50", kultūrpreču mājā "NicePlace", grāmatnīcā "Mr Page" un citviet.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0