Nosaukums: Tas
Autors: Stīvens Kings
Gads: 2017
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
28.09.2017

Tas

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" izdots Stīvena Kinga romāns "Tas".

Sākot no debijas romāna "Kerija", kas nāca klajā 1974. gadā, līdz pat šim brīdim Stīvens Kings gandrīz katru gadu izdod pa jaunam romānam vai stāstu krājumam, dažus gadus – pat pa vairākiem. Viņa pūrā ir ne tikai šausmu žanra darbi, bet arī trilleri un detektīvromāni, tostarp virkne darbu, kas tapuši ar pseidonīmu Ričards Bahmans, kā arī literatūrteorētiski apcerējumi. Stīvens Kings saņēmis daudzas literārās balvas, viņa darbi tikuši ekranizēti gan spēlfilmu, gan seriālu formātā, un arī šobrīd Latvijas kinoteātros var vērot pēc Kinga romāna "Tas" uzņemtās filmas pirmo daļu, kas ir jau otrā šī darba adaptācija lielajam ekrānam. Tikko klajā pirmo reizi ir laists arī romāns "Tas" latviešu valodā – pirmā grāmata jau pieejama grāmatnīcās, bet otrā gaidāma līdz šī gada nogalei.

Romāns "Tas" pirmo reizi izdots 1986. gadā un, par spīti lielajam apjomam (daudzos izdevumos lappušu skaits pārsniedz pusotru tūkstoti) nekavējoties izpelnījās gan kritikas, gan lasītāju atzinību. Romānu nodēvēja par vienu no Kinga daiļrades virsotnēm (šo statusu "Tas" nav zaudējis joprojām), kā arī par vienu no visu laiku visiedarbīgākajiem psiholoģiskajiem romāniem.

Romāna vēstījums paralēli rit 1958. un 1985. gadā. Piecdesmito gadu nogalē idilliskā Amerikas mazpilsētā Derijā (vietā, kur risinās daudzu Kinga romānu darbība) pazūd vai tiek šaušalīgi noslepkavoti daudzi bērni. Pieaugušie – policija, izmeklēšana, vecāki – nespēj atrast nevienu pavedienu, bet septiņi līdzaudžu atstumti bērni ar tikai šim vecumam raksturīgo intuīciju un ticību pārdabiskajam spēj atrast un uz laiku sakaut nāvējošo spēku, kas apsēdis pilsētiņu. Tomēr pēc divdesmit septiņiem gadiem, kad bērni ir pieauguši un katrs dzīvo savu dzīvi, šausmas atgriežas ar jaunu spēku, un Derija sauc viņus atpakaļ, lai briesmīgajiem notikumiem reizi par visām reizēm tiktu pielikts punkts. Bet vai pieaugušo skepse spēs paveikt to, ko iespēja bērnu ticība?

Pieejama arī e-grāmata. No angļu valodas tulkojusi Santa Brauča.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0