Nosaukums: Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem
Autors: Matiass Enārs
Gads: 2017
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
09.10.2017

Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" iznācis franču autora Matiasa Enāra romāns "Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem".

Franču autora Matiasa Enāra (Mathias Énard) romāns "Stāsti viņiem par kaujām, valdniekiem un ziloņiem" aizved lasītāju tālu prom – 1506. gadā brīvdomīgajā un baudu pārpilnajā lielpilsētā Konstantinopolē, kur pēc sultāna Bajazida Otrā aicinājuma ieradies Mikelandželo. Talantīgā mākslinieka un meistara uzdevums ir uzbūvēt Zelta raga tiltu, kas neapšaubāmi ir ne vien grandioza arhitektoniska struktūra, bet arī ģeopolitisks simbols, saikne starp Austrumiem un Rietumiem. Tā, izrādās, ir visai trausla... Tas ir eksotisks, tumšiem un smeldzīgiem noslēpumiem caurvīts stāsts.

Matiass Enārs dzimis 1972. gadā, studējis moderno mākslu Luvras skolā, pēc tam persiešu un arābu valodu Parīzes Nacionālajā austrumu valodu institūtā (INALCO). Patlaban dzīvo Barselonā. Šis ir viņa trešais romāns (2010), par kuru rakstniekam piešķirtas vairākas balvas – "mazā" Gonkūru prēmija (Prix Goncourt des lycéens), Puatū-Šarantas reģiona literārā prēmija (Prix du livre en Poitou-Charentes) un vairākas lasītāju balvas. 2015. gadā iznāk romāns "Kompass", pēc kura Enāru sāk dēvēt par mūslaiku Balzaku. Romāns godalgots ar prestižo Gonkūru prēmiju.

Tulkojumu atbalstījusi reģionālā aģentūra "Écla" – Bordo tulkošanas stipendiju programma.

Grāmata izdota ar Francijas institūta/Francijas Ārlietu un starptautiskās attīstības ministrijas atbalstu Izdevējdarbības atbalsta programmas ietvaros.

No franču valodas tulkojis Dens Dimiņš. Vāka dizains: Aigars Ozoliņš.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0