Nosaukums: Saules kodols
Autors: Johanna Sinisalo
Gads: 2017
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
26.10.2017

Saules kodols

Komentē
0

Apgādā "Pētergailis" iznācis somu rakstnieces Johannas Sinisalo romāns "Saules kodols", ko no latviski tulkojusi Maima Grīnberga.

Romāna "Saules kodols" darbība norisinās biedējoši pārvērstā Somijā, kuras pilsoņi – jo sevišķi sievietes – tiek selekcionēti un stingri kontrolēti. Aizliegtas ir pilnīgi visas baudvielas un pat čili, kam piemīt ne tikai narkotiskas, bet arī daudz bīstamākas īpašības.

J. Sinisalo romāns ir veidots oriģinālā "Finnish weird" jeb "somu savādības" žanrā, kuru literatūrzinātne dēvē arī par hibrīdžanru.

Romāna izteiksmīgo oriģinalitāti pastiprina hibrīdžanrā apvienotā somu melanholijas izpausme, ziemeļzemju leģendas un mitoloģija. Autore aicina lasītājus nebaidīties no romānā sastopamās fikcijas, ironijas un satīras, šie līdzekļi kalpo par lielisku paņēmienu, lai asprātīgi un pārspīlējot norādītu uz mūsu sabiedrības problēmām: dzimumu nelīdztiesības, varas struktūru un cilvēku mijiedarbi, cilvēku un dabas attiecības. Ar grāmatas fragmentu varat iepazīties šeit.

Johannas Sinisalo (1958) kontā ir seši romāni,bērnu grāmata, divi stāstu krājumi, kino un TV scenāriji, viņas darbi tulkoti gandrīz 20 valodās. 2000. gadā Sinisalo ieguva Somijas prestižāko literāro balvu Finlandia par savu debijas romānu "Pirms saulrieta nav ļauts", kas 2002. gadā iznāca arī latviešu tulkojumā, savukārt romāna tulkojums angļu valodā 2004. gadā saņēma James Tiptree Jr. Award. 2014. gadā, kad Somija bija viesu valsts Frankfurtes grāmatu gadatirgū, savu valsti tur pārstāvēja arī Johanna Sinisalo. Par romānu "Saules kodols" rakstniecei piešķirts apbalvojums Prometheus Award 2017, ko viņa saņēma Helsinkos Worldcon 75 laikā – Johanna Sinisalo bija goda viešņa šajā fantāzijas un zinātniskās fantastikas pasaules lielajā sanāksmē (līdz šim nevienam somu rakstniekam šāda privilēģija nav bijusi).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0