Nosaukums: Saules gadi un dzisums
Autors: Melānija Vanaga
Izdevējs: Jumava
 
 
Grāmatas
20.04.2017

Saules gadi un dzisums

Komentē
0

Apgāds "Jumava" turpina izdot "Veļupes krastā" autores Melānijas Vanagas darbus. Šajā sērijā iznācis romāns "Saules gadi un dzisums" ilggadējās Melānijas Vanagas darbu redaktores Vijas Jugānes redakcijā.

 "Saules gadi un dzisums" iekļaujas darbu ciklā "Dvēseļu pulcēšana" un izdota 1998. gadā. Pirmā grāmata šajā ciklā "Tēva cilts", otrā ― "Mātes cilts", "Baiļu birgā" ir trešā grāmata šī cikla ietvaros. Turpinājumā "Dziesmu vara" un "Iedzīvoju pasakā".  Sestā grāmata ― "Saules gadi un dzisums" ir pēdējā, ko 92 gadu vecumā paguva uzrakstīt Melānija Vanaga. Tā ir grāmata, kas atklāj, kā sabrūk viss iepriekš ar tādu mīlestību celtais un lolotais ― sabrūk valsts, iet bojā lielā un vienīgā Melānijas Vanagas dzīves mīlestība ― vīrs Aleksandrs Vanags. Grāmatā ir iekļauti arī viņa pratināšanas dokumenti: "Aiz darba sarūk tumsa. Aiz darba uzzied zeme. Darba pēdās iet tautas laime. Šīs grāmatas visa puse bij saules gadi ― tautas un prezidenta Kārļa Ulmaņa sadarīti ― Latvijas brīvvalsts pēdējie pieci gadi."

"Melānija Vanaga ir izcietusi bailes, sāpes, mokas, bet arī mīlestības laimi, — visu, ko vien cilvēkam cilvēka dzīve piedāvā. Tas viņu nesaraujami saista ar ikvienu no mums un arī visiem kopā. Tādēļ Melānijas Vanagas grāmatas no pieminekļa latviešu tautai pārtop arī par neparastas dvēseles atspulgu, kura starojums savieno pagātni ar nākotni un liek mums kļūt par stiprākiem, lai dzīvotu." Vija Jugāne, ilggadējā Melānijas Vanagas darbu redaktore.

Grāmata nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās.

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0