Nosaukums: Piena ceļa dvēseles
Autors: Autoru kolektīvs
Gads: 2017
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
09.10.2017

Piena ceļa dvēseles

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis latviešu fantāzijas stāstu krājums "Piena ceļa dvēseles".

Pirms dažiem gadiem "Apgāds Zvaigzne ABC" pirmo reizi izsludināja fantāzijas un fantastikas stāstu konkursu "Sapņu laiks".  Divu pirmo konkursu laureātu darbi dienasgaismu ieraudzīja krājumos "Purpura karaļa galmā" (2013) un "Zilie jūras vērši" (2015)

Trešajā fantāzijas un fantastikas īsprozas konkursā, kas tika izsludināts 2016. gada vasarā, tika iesniegti tuvu pie diviem simtiem oriģinālstāstu. Tika izvēlēti sešpadsmit labākie stāsti, kuri tagad nākuši klajā jau trešajā latviešu fantastu kopkrājumā ar nosaukumu "Piena ceļa dvēseles". Tā vizuālo noformējumu, tāpat kā iepriekšējiem krājumiem, veidojis mākslinieks Artūrs Bērziņš.

Grāmatā "Purpura karaļa galmā" autori rotaļājās ar mītu un pasaku valstību, krājumā "Zilie jūras vērši" dominēja dažādas, tostarp diezgan skarbas, nākotnes vīzijas, savukārt jaunā krājuma "Piena ceļa dvēseles" autorus apvieno jau grāmatas nosaukumā minētais ceļa jēdziens un tā dažādās interpretācijas. Rakstnieki vēsta gan par burtisku ceļu – kosmosā vai citās pasaulēs, – par ceļu pie otra cilvēka vai pretim sevis paša iepazīšanai; tas var būt ceļš uz atklājumu, dzīves ceļš un ceļš, kas var turpināties arī aiz zemes dzīves beigām.

Krājuma autoru vidū ir gan jau pieredzējuši rakstnieki, viņu vidū – tādi, kuru agrākie darbi tapuši pavisam citos žanros – piemēram, dokumentālās prozas autors un publicists Artūrs Snips, humoristisko bestselleru "Belašs" un "Pelēkzils uz rozā" autors TR Notārs un bērnu grāmatu autore Lilija Berzinska –, gan autori, kuru darbus varējām lasīt jau iepriekšējos fantāzijas un fantastikas krājumos, piemēram, Džeina Šteinberga, Guntis Eņģelis un Anna Kalna, kā arī daudzi debitanti, kuriem stāsts ir pirmā publikācija.

Pieejama arī e-grāmata.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0