Nosaukums: Pelēkā akmens stāsti
Autors: Ernests Birznieks-Upītis
Gads: 2017
Izdevējs: Jumava
 
 
Grāmatas
11.07.2017

Pelēkā akmens stāsti

Komentē
0

Apgāds "Jumava" "Sudraba sērijā" laidis klajā latviešu klasiķa Ernesta Birznieka-Upīša hrestomātisko darbu "Pelēkā akmens stāsti", ko papildina Džemmas Skulmes oriģinālilustrācijas.

"Pelēkā akmens stāsti" ir viens no emocionāli spēcīgākajiem rakstnieka E. Birznieka-Upīša (1871–1960) darbiem. Šie stāsti tapuši ilgākā laika posmā (1892–1907) un pirms apkopošanas vienā krājumā (1914) publicēti periodikā. Kaut arī stāsti rakstīti laikā, kad autors dzīvojis Dagestānā un ceļojis pa Eiropu, tajos atspoguļojas paša rakstnieka dzimtajā pusē Dzirciemā pieredzētais un saklausītais. 

"Daudz šis pelēkais akmens pieredzējis savā sirmajā mūžā. (..) Tepat pa ceļu — cikus viņš nebij redzējis nonesam kūma teku, aizaulekšojam precībās, braukājam un staigājam visu cauru nakts melnumu kunga rijās un tīrumos un tad aizvedam smilšu kalniņā. Ilgi viņš, pakalniņā sēdēdams, ir noraudzījies ciema dzīvē. Smalki viņš pazīst katra cieminieka priekus un bēdas un pārzin viņa tekas. Bet lai pelēkais akmens pastāsta pats." Ernests Birznieks-Upītis

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0