Nosaukums: Pazudušais bērns
Autors: Elena Ferrante
Gads: 2017
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
27.09.2017

Pazudušais bērns

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis Elenas Ferrantes "Neapoles tetraloģijas" noslēdzošais romāns "Pazudušais bērns".

Pasaulslavenās itāļu rakstnieces Elenas Ferrantes tetraloģija vēsta par divu draudzeņu likteņiem, un to veido romāni "Brīnišķīgā draudzene", "Jaunais uzvārds", "Aizbēgt vai palikt" un "Pazudušais bērns".

Pirmajā grāmatā draudzenes vēl ir mazas meitenītes, un viņu rūpes un ikdiena vairāk ir nepiemērotā vidē augošu bērnu problēmas, savukārt katra nākamā arvien plašāk un atklātāk atklāj augšupejas un pārmaiņu iespējas; abu jauno sieviešu izcilo prasmi adaptēties. Viena izvēlas rakstnieces karjeru, bet otra, iespējams, talantīgākā, peld pa dzīvi kā lapiņa viļņos, nevarēdama līdz galam izvēlēties vienīgo (īsto) ceļu. Bērnības draudzība, kas tik naivi godīgi aprakstīta pirmajā romānā, gadiem ritot, transformējas pat līdz atklātai skaudībai un sāncensībai, lai, kaislībām pierimstot, draudzeņu attiecības vismaz laiku pa laikam pietuvinātos sākotnējai draudzības formai. Dažādas un nesaticīgas, Lila un Elena draudzību, kuru nav spējīgas saglabāt ikdienā, visa mūža garumā glabā sirdīs.

Rakstniece Elena Ferrante izvēlējusies neatklāt savu patieso identitāti, tāpēc lieto pseidonīmu. Viņas "Neapoles cikls" kļuvis par bestselleru ASV, Austrālijā un Japānā, daudzās Eiropas valstīs un Krievijā, tas arī apbalvots ar daudzām literārām balvām. Žurnāls "Times" 2016. gadā Elenu Ferranti iekļāvis "100 pasaules ietekmīgāko cilvēku" sarakstā.

Pieejama arī e-grāmata. No itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0