Nosaukums: No patikšanas uz patikšanu
Autors: Imants Ziedonis
Gads: 2017
Izdevējs: Fonds "Viegli"
 
 
Grāmatas
15.11.2017

No patikšanas uz patikšanu

Komentē
0

Fonds "Viegli" laidis klajā līdz šim nepublicēto Imanta Ziedoņa 2003. gadā rakstīto dienasgrāmatu "No patikšanas uz patikšanu", ko viņš vēlējies nolasīt 2005. gada Zvaigznes dienā. I. Ziedoņa domas papildina rakstnieka Zigmunda Skujiņa ievadvārdi. Grāmatas ilustrācijas veidojusi Ieva Krūmiņa, kura ir vairāku I. Ziedoņa darbu māksliniece, bet grafisko noformējumu – Jānis Birznieks.

Grāmatā "No patikšanas uz patikšanu" Imants Ziedonis fiksējis domas par 2003. gadā piedzīvoto – gan par savu dzīvi, gan par ekonomiski politiskajiem procesiem ne tikai Latvijā, bet pasaulē kopumā, viņš izteicis domas arī par kultūras dzīves aktualitātēm.

"Grāmatu atvērt, tas ir ilga darba auglis, šīs dienasgrāmatas ceļš iesākās pirms 14 gadiem, kad to rakstīja Imants, bet pirms četriem gadiem mēs ar Ausmu sākām sarunu, ka nepieciešams šīs domas dot plašākai auditorijai, šodien nododam lasītājiem mūsu kopdarbu," uzsver fonda "Viegli" padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Dažviet autors ir skarbs, bet viņš ir pratis katrā ikdienišķā notikumā pamanīt kaut ko skaistu, novērtēt savus līdzcilvēkus un draugus, uzsvērt Latvijas skaistumu. I. Ziedonis ierakstus dienasgrāmatā fiksējis, apzinoties, ka tos lasīs publiski 2005. gada Zvaigznes dienā – 6. janvārī, bet diemžēl īsi pirms šī viņam nozīmīgā datuma autoru skāra veselības problēmas, kādēļ viņš to nevarēja izdarīt.

"Man šī grāmata ir ļoti vērtīga, jo tā bija Imantam rokās, viņš pie tās satura strādāja ar lielu aizrautību. Dienasgrāmatā fiksētas domas par visdažādākajām tēmām, par to, kas ir cildens, kas ir tikumisks, kas ir Dievs, kas ir nāve, kas stāv pāri laikam un telpai, par jā teikšanu dzīvei," uzsver Ausma Kantāne, kura līdzdarbojusies grāmatas izdošanas procesā.

Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja iepazīties ar fragmentiem no šīs grāmatas, jo kopš 2016. gada novembra ir izveidots muzikāls uzvedums "Citādas debesis, tā pati dvēsele", kur fragmentus lasa Ausma Kantāne, Imanta Ziedoņa dzejoļus un pasakas stāsta aktieris Vilis Daudziņš, bet muzikālo pavadījumu veido Kaspars Zemītis.

"Mūsu nosacījums, veidojot šo dienasgrāmatu publicēšanai, lai tā būtu ērta un maza, ko iespējams paņemt līdzi – ielikt kabatā vai somiņā, atstājām arī vairākas baltas lappuses, lai katrs var fiksēt savas pārdomas, pamanot skaisto visapkārt. Ausma vēlējās, lai grāmata ir tuva dabas krāsām, kas patika Imantam Ziedonim, tādēļ kopā ar grafisko dizaineri Jāni Birznieku lēmām par labu sūnu zaļajam tonim, kas atgādina Ziedoņa ģimenes vasaras mājas "Dzirnakmeņi" vidi Murjāņos," saka grāmatas redaktore, fonda "Viegli" pārstāve Kristīne Tjarve.

Ziedoņa Dienasgrāmata "No patikšanas uz patikšanu" meklējama fondā "Viegli" un Ziedoņa muzejā, kā arī drīzumā Jāņa Rozes grāmatnīcās.

Dienasgrāmata "No patikšanas uz patikšanu" ir otrā fonda "Viegli" pašu izdotā grāmata, kas seko aizvadītajā gadā pārizdotajam dzejas krājumam "Es skaitīju un nonācu pie Viena".

Grāmatu izdod Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" ar SIA Jelgavas tipogrāfija un Mūzikas nama "Daile" atbalstu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0