Nosaukums: No indiešu civilizācijas vēstures
Autors: Viktors Ivbulis
Gads: 2017
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
02.11.2017

No indiešu civilizācijas vēstures

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis emeritētā profesora Viktora Ivbuļa darbs "No indiešu civilizācijas vēstures", kam dots apakšvirsraksts "Kā radusies mūsdienu Indija".

Lasītāju sagaida gandrīz 500 lappušu garš ceļojums eksotiskās valsts vēsturē, sākot ar pirmajām civilizācijām un beidzot ar 1947. gadu, kad Indija sadalījās divās neatkarīgās valstīs: Indijā un Pakistānā.

Viktors Ivbulis, kurš lielāko daļu dzīves veltījis Indijas vēstures un kultūras pētniecībai, sarēķinājis, ka kopumā ārvalstu bibliotēkās pavadījis vairākus gadus. Sākumā pašmācības ceļā apguvis angļu, vācu, franču un bengāļu valodu, vēlākos gados sarakstījis vairākas grāmatas, daudzus zinātniskus un populārzinātniskus rakstus, ar interneta starpniecību joprojām aktīvi seko līdzi Indijā notiekošajam.

Grāmatas anotācijā teikts: ""No indiešu civilizācijas vēstures" savā ziņā var uzskatīt par autora Indijas pētniecības kopsavilkumu. Ar šo darbu profesors vēlas kliedēt mītus – piemēram, to, ka subkontinenta sadalīšanā vainojami tikai briti. Tomēr, iespējams, vienkāršas nezināšanas par Indiju Latvijā ir vēl vairāk nekā mītu. Šķiet, tik izsmeļoša informācijas avota par valsti, kuras mārketinga sauklis gluži pamatoti ir Incredible India jeb "Neticamā Indija", latviešu valodā līdz šim nav bijis. Grāmata pavisam noteikti nav rietumnieku vēlmēm pielāgota Austrumu garīguma izklāsts vai ceļvedis pa Indijas skaistākajām vietām. Par reliģiju profesors gan raksta, turklāt ne bez kritikas, taču bez tūristu apbrīnotajām lietām un vietām piemin arī neglītās un ikdienišķās, kas vēl šodien turpina kropļot zemes pievilcīgo seju. Vairāk paļaujoties uz pasaulē atzītu pētnieku atklājumiem un secinājumiem nekā uz savu subjektīvo pieredzi, autors apraksta gan Indijas valstisko veidošanos, kurā bijis ne mazums politisku (un arī fizisku) cīņu, gan literatūru, mākslu un sabiedriskās norises. Ar īpašu interesi lasītājs var izsekot mūsdienām tuvākiem notikumiem: tam, kā briti pakāpeniski pārņēma varu subkontinentā, kā attīstījās indiešu nacionālā pašapziņa un kādi procesi veicināja kolonizācijas galu."

Pieejama arī e-grāmata.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0