Nosaukums: Neredzamais zēns
Autors: Martins Pistoriuss un Megana Loida Deivisa
Gads: 2017
Izdevējs: Jumava
 
 
Grāmatas
08.08.2017

Neredzamais zēns

Komentē
0

Apgāds "Jumava" laidis klajā Martina Pistoriusa un Meganas Loidas Deivisas uz patiesiem notikumiem balstītu stāstu "Neredzamais zēns".

Galvenais varonis Martins bērnībā ir zaudējis spēju kustēties un 12 gadus pavadījis "neredzams", ieslodzīts savā ķermenī. Martins pamazām atgūst spēju kustēties, viņu atbalsta ģimene, viņš iemīlas un apprecas, sāk strādāt pie runas atveides programmatūras izstrādes.

"Man ir 25 gadi, taču no pagātnes atceros tikai tik daudz, cik sāku atcerēties, kad atguvos no nebūtības, kurā biju pazudis. Atceros, ka redzēju tādus kā gaismas uzplaiksnījumus tumsā ap to laiku, kad apkārtējie cilvēki runāja par manu sešpadsmito dzimšanas dienu un nevarēja izlemt, vai uz mana zoda parādījušos rugājus noskūt vai tomēr ne. Es izbijos, jo, lai gan nespēju neko atcerēties, joprojām biju pārliecināts, ka esmu mazs puika, taču balsis tajā pašā laikā runāja par pieaugošu jaunu vīrieti. Tikai pēc tam palēnām sāku apjaust, ka viņi runā par mani. Sapratu arī to, ka man ir mamma un tētis, un brālis, un māsa, kurus satieku ik dienu," grāmatā atceras Martins.

"Nav svarīgi – Dienvidāfrikā, Latvijā vai kādā citā valstī – pasaulē vēl aizvien ir cilvēki, kas institūcijās ieslodzīti tikai tāpēc, ka nespēj runāt, nespēj izteikt savas jūtas un emocijas, nespēj pateikt, ka arī viņi ir šajā sabiedrībā un grib dzīvot. Tieši tāds ir arī Martins. Viņa veiksmes stāsts par brīnumaino izlaušanos no sava nekustīgā ķermeņa pierāda apkārtējiem, savai ģimenei un, pirmkārt, pašam sev, ka dzīve ir iespējama.

Nespējīgs pats kustēties un runāt, Martins gadiem ilgi ir ieslodzīts un izolēts. Viņš vēro dzīvi no malas, ieklausās apkārtējos cilvēkos, bieži dzird un pamana lietas, ka citiem palikušas apslēptas.

Martinam ir izdevies sevi pierādīt. Vai tā ir veiksme, sagadīšanās vai vienkārši brīnums? Grāmata nesniedz atbildi uz šo jautājumu. Tomēr tā pavisam skaidri parāda, ka laimes sajūta vismazāk ir atkarīga no cilvēka fiziskā stāvokļa." (Biedrības "Sustento" vadītāja Gunta Anča)

No angļu valodas tulkojusi Monta Kļaviņa.

Grāmatu var iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0