Nosaukums: Mūžības fjorda pravieši
Autors: Kims Leine
 
 
Grāmatas
18.10.2017

Mūžības fjorda pravieši

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis dāņu rakstnieka Kima Leines romāns "Mūžības fjorda pravieši".

Godalgots romāns – vēsturiska sāga – par notikumiem Dānijas Karalistē 18. gadsimta beigās. Kima Leines aizraujošais stāstījums lasītājus izvadā pa Kopenhāgenas ielām un Grenlandes plašumiem, sniedzot iespēju piedalīties jūras braucienos un vaļu medībās, kā arī iepazīt dažādas kultūras, izbaudīt mīlas kaisli un līdzdzīvot apspiestas tautas cīņai par brīvību.

Dāņu mācītājs Mortens Falks, vienlaikus ideālists un pārgalvis, ir atteicies no darba vietējā draudzē un izvēlētās līgavas Abelones, lai dotos svētajā misijā uz tālo Sukertopenas koloniju Grenlandē. Jaunā dzīvesvieta krietni atšķiras no iedomātā: pilsētu plosa gan skarbi laikapstākļi, gan nemieri – inuīti nevēlas pakļauties dāņu kolonistiem. Šaubu plosītajam Falkam nāksies izšķirties – vai turpināt pildīt baznīcas uzticētos pienākumus vai piedalīties grenlandiešu skurbinošajos sapņos par brīvību.

Kims Leine, dāņu rakstnieks, saņēmis vairākas literārās godalgas, tostarp Ziemeļvalstu Ministru padomes literatūras balvu un Dānijas grāmattirgotāju "De Gylden Laurbær", kas tiek piešķirta par gada pārdotāko grāmatu. K. Leines grāmatas tulkotas un izdotas daudzās pasaules valstīs.

No dāņu valodas tulkojusi Dace Deniņa.

"Domas raisošs, provokatīvs un ļoti neparasts romāns par nelielu atšķirīgu kultūru sadursmi un tās traģiskajām sekām. Kima Leines (kurš par šo darbu apbalvots ar Ziemeļvalstu Ministru padomes literāro balvu) rokraksts salīdzināms ar dzejnieku veikumu – viņš radījis lieliskus un atbilstošus aprakstus, neizplūstot pārspīlētos izskaistinājumos." "Kirkus Reviews"

"Kima Leines romānā “Mūžības fjorda pravieši” vienlīdz labi atainots kolonijas posts un cilvēku savstarpējās attiecības un intimitāte. Tas ir drosmīgs, episks darbs par ideālismu un ticību. Un autors uzteicams par daudzajiem smalki izzīmētajiem personāžiem." "Library Journal"

"Patiesi oriģināls un apbrīnojami meistarīgs literārais darbs, tostarp arī iespaidīgs stāsts par vēsturiskiem notikumiem mums svešākā zemē. “Mūžības fjorda pravieši” ir pārsteidzošs, dramatisks, brīžiem brutāls, brīžiem elēģisks, citviet savukārt diskrēts klasiskais romāns. Tajā sastapušies gandrīz visi literārie žanri." "La Repubblica"

"Kima Leines krāšņā Grenlande satver un aizrauj lasītāju tikpat spēcīgi kā romāna varoņus, kuri paļaujas uz cerību, ko viņiem liedz gan laiks, gan vieta. Un šajā romānā, kas patiesībā vēsta par senu pagātni, atpazīstam arī mūsdienu pasauli daudz vairāk, nekā gribētos..." Stīvs Himers, rakstnieks

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0