Nosaukums: Kur pazuda saimnieks?
Autors: Pauls Bankovskis
Gads: 2017
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
18.09.2017

Kur pazuda saimnieks?

Komentē
0

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā Paula Bankovska stāstu krājumu lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem "Kur pazuda saimnieks?" ar autora ilustrācijām.

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu "Kur pazuda saimnieks?", un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

Katram stāstam Pauls Bankovskis pievienojis arī "atslēgu" – īsu, kodolīgu skaidrojumu par stāsta pamatā esošajiem vēstures notikumiem. Tas palīdz emocionālo grāmatu izmantot arī kā vēstures izziņas rīku, iespējams, arī skolā.

Grāmatas autors saka: "Šīs grāmatas tapšana izvērtās tik negaidīti smaga un sarežģīta, ka, ja vien būtu to apjautis iepriekš, varbūt nemaz nebūtu sācis rakstīt." Krājumā iekļautais stāsts "Pērlīte" 2014. gadā tika apbalvots ar Prozas lasījumu galveno balvu.

Pauls Bankovskis veidojis arī grāmatas ilustrācijas, izmantojot akvareļa tehniku. Konkrētās zīmējuma detaļas, ko apņem plūstošo krāsu patvaļa, uzsver cilvēka un dzīvnieka bezspēcību vēstures griežu haosā. Grāmatas dizainu veidojusi Ūna Laukmane.

Pauls Bankovskis ir daudzu grāmatu autors un vēstures notikumus literatūrā interpretē ne pirmoreiz – svaigākais piemērs ir viņa grāmata "18", kas iznākusi sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts". Paula Bankovska grāmata bērniem "Mazgalvīši spēlē mājās" iznāca 2007. gadā izdevniecībā "Liels un mazs".

Grāmatas "Kur palika saimnieks?" izdošanu atbalstījusi Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51–12 un mājaslapā, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba", veikalā "M50", kultūrpreču mājā "NicePlace telpa", grāmatnīcā "MrPage" un citviet.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0