Nosaukums: Jūras sāļums
Autors: Rūta Šepetis
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
09.03.2017

Jūras sāļums

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstnieces Rūtas Šepetis romāns "Jūras sāļums", ko no angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

"Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai, turklāt daudziem no viņiem ir kas slēpjams. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi "Vilhelms Gustlofs" –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās. Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija. Vairs nav svarīga ne dzimtene, ne kultūra, ne statuss, kad desmit tūkstoši kuģa pasažieru – viņu vidū arī bērni – ir spiesti cīnīties tikai par vienu: par savu dzīvību.

Šis romāns balstās uz faktiem par bēgļu evakuācijas kuģa "Vilhelms Gustlofs" bojāeju 1945. gada 30. janvārī – vēsturē lielāko kuģa katastrofu.

Rūta Šepetis, lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece, latviešu lasītājiem jau ir pazīstama ar romāniem "Starp pelēkiem toņiem" un "Papīra sapņi", un, līdzīgi kā romānā "Starp pelēkiem toņiem", arī šeit Rūta Šepetis izgaismo maz zināmas briesmīgā kara detaļas un pierāda, ka cilvēcība un mīlestība var pastāvēt pat vistumšākajos vēstures brīžos."

"Sirdi plosošs vēsturiskais romāns ar nelielu cerības dzirksti." "Kirkus Reviews"

"Romānam "Jūras sāļums" piemīt visas tās īpašības, kuru dēļ arī jaunieši lasa grāmatas: tajā ir gūstamas jaunas zināšanas, tajā ir runa par mīlestību un tajā darbojas spilgti un pārsteidzoši tēli." "VOYA"

"Rūta Šepetis ir vēsturiskā romāna meistare. Viņas plašajos pētījumos atrastie fakti šajā romānā apvienoti ar raitu, intīmu stāstījumu, un siltie un cilvēcīgie tēli iedveš jaunu dzīvību notikumiem, kas risinājušies vienā no briesmīgākajām un ilgāk noklusētajām kara traģēdijām." Elizabete Veina, rakstniece

"R. Šepetis izcili prot izgaismot vēstures zudušās lappuses, un šis skaudrais romāns kļūst par neaizmirstamu pieminekli cilvēku spēkam un izturībai tajā skarbajā laikā." "Publishers Weekly"

"Šis aizraujošais romāns nav aizmirstams un vienlaikus padara neaizmirstamus tos tūkstošus dzīvu un reālu cilvēku, kas šeit iemiesoti daiļliteratūras tēlos. "Jūras sāļums" aicina mūs neaizmirst šo ļaužu likteni, bet pieminēt un atcerēties." "Booklist"

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0