Nosaukums: Dzeguzes sauciens
Autors: Roberts Galbraits
Gads: 2017
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
02.10.2017

Dzeguzes sauciens

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis romāns "Dzeguzes sauciens", kuru zem pseidonīma Roberts Galbraits sarakstījusi "Harija Potera" sērijas autore Džoanna Ketlīna Roulinga.

Kad Lielbritānijā pie izdevēja aizceļoja pirmais Roberta Galbraita romāns "Dzeguzes sauciens", neviens pat nenojauta, ka ar šo vārdu detektīvžanrā debitē pasaulslavena rakstniece. Romāns izdevējiem patika, tika nolemts to izdot, un tikai vēlāk izdevums "The Sunday Times" izsecināja, ka tā autore ir Dž. K. Roulinga.

Ar darbu "Dzeguzes sauciens" sākas kriminālromānu sērija par privātdetektīvu Kormoranu Straiku un viņa asistenti Robinu Ellakotu, kura jau izpelnījusies plašu lasītāju atzinību daudzās pasaules valstīs, bet BBC šoruden laida klajā miniseriālu ar kopīgo nosaukumu "Strike", kura pirmās sērijas uzņemtas pēc romāna "Dzeguzes sauciens" un kur galvenajās lomās iejutušies Toms Bērks un Holideja Grendžere.

Romāna "Dzeguzes sauciens" darbība risinās mūsdienu Londonā. Privātdetektīvs un izbijis karavīrs Kormorans Straiks tikko piedzīvojis sava mūža līdz šim nelāgāko rītu, jo viņu pametusi draudzene. Arī finansiālais stāvoklis ir neapskaužams. Tāpēc, kad Straika birojā ierodas bagāts pusmūža kungs un lūdz rūpīgi izmeklēt savas adoptētās māsas bojāejas apstākļus, piesolot lielisku honorāru, detektīvs nolemj lieku reizi neuzstāt, ka minēto lietu pirms pāris mēnešiem izmeklējuši labākie Londonas policisti, un viņu slēdziens ir, ka slavenā topmodele izdarījusi pašnāvību. Pieņemot šo lēmumu, detektīvs Straiks vēl nenojauš, ka tikko spēris pirmo soli pretī notikumiem, pret kuriem šīrīta nepatikšanas liksies kā sīkumi...

Pieejama arī e-grāmata. No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

2012. gadā apgādā "Jumava" latviski iznācis Dž. K. Roulingas iepriekšējais detektīvromāns "Nejaušā vakance".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0