Nosaukums: Billes skaistā jaunība
Autors: Vizma Belševica
Izdevējs: Mansards
 
 
Grāmatas
13.04.2017

Billes skaistā jaunība

Komentē
0

Apgāds "Mansards" izdevis Vizmas Belševicas triloģijas "Bille" trešo, noslēdzošo daļu "Billes skaistā jaunība".

Triloģija, kas veltīta rakstnieces mazbērniem, iekļauta Latvijas kultūras kanonā un kļuvusi par vispieprasītāko latviešu oriģinālliteratūras darbu 20. gs. 90. gados. Tulkota krievu un zviedru valodā. Triloģiju atkārtoti izdevis apgāds "Mansards".

Vizma Belševica uzsvērusi, ka "Bille" nav autobiogrāfisks stāsts, tajā literārā varone piedzīvo savu bērnību, karu un jaunību. Bille ir visu notikumu centrā, un šajā grāmatā, kas ir arī pēdējais Belševicas dzīves laikā publicētais prozas darbs, tiek tēlota Belševicas paaudzes "skaistā jaunība" – par spīti nepavisam ne vieglajiem dzīves apstākļiem un likteņa pavērsieniem. Šeit arī pirmā mīlestība, vilšanās cilvēkos, glābšanās literatūrā un sūtības apziņa. "Billes skaistā jaunība" aicina turpināt dzīvot līdzi Sibillai Gūtmanei – Billei – pēc atgriešanās Rīgā kara beigās un mudina iepazīt Billi arī triloģijas pirmajās divās daļās: "Bille" un "Bille un karš".

Dzejniece, proziste, tulkotāja Vizma Belševica ir viena no nozīmīgākajām personībām latviešu kultūrā 20. gadsimtā. Vairākkārt nominēta Nobela prēmijai literatūrā. Ir Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle (1990), apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni (1994), saņēmusi Andreja Upīša prēmiju (1982), Ojāra Vācieša prēmiju (1988), E. Forseta prēmiju (Zviedrijā, 1992), Kārļa Goppera balvu (1993), KF Spīdolas balvu (1997), Tomasa Transtremera prēmiju (Zviedrijā, 1999) un Literatūras gada balvu (2002, 2004).

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0