Nosaukums: Arterritory sarunas
Izdevējs: Arterritory
 
 
Grāmatas
14.02.2017

Arterritory sarunas

Komentē
0

Klajā nācis ikgadējais mākslas un kultūras portāla "Arterritory.com" veidotais sarunu apkopojums "Arterritory sarunas", kurā iekļautas 2016. gada interesantākās tête-à-tête sarunas ar spilgtām mākslas un kultūras pasaules personībām.

Piektais "Arterritory sarunas" izdevums mainījis savu satura apjomu un vizuālo veidolu – no ierastā žurnāla formāta pārtopot par sarunu krājumu ar pašpietiekamai grāmatai piemītošām kvalitātēm.

Šodienas pasaule līdzinās realitātes šovam vai komiksam – viltus mediju un ziņu plejādē mēs vairs īsti nesaprotam, kur slēpjas patiesība. Iespējams, par drošāko avotu, kur to meklēt, kļūst māksla.

Krājumā iekļautajās sarunās daudzkārt tiek iztirzātas mākslas un realitātes attiecības. Viens no izdevuma varoņiem ir amerikāņu mākslinieks Tonijs Aurslers, kurš rada darbus, kuros pavisam tiešā veidā tiek skarta globālā realitāte, un dažkārt tie pat baisi prognozē nākamo soli situācijas attīstībā. Tikmēr britu mākslinieks Džeiks Čepmens sarunā atklāj savus novērojumus par to, ka cilvēku un dažkārt arī mākslinieku versijai par viņu pieredzes stāvokli ir sakars ar realitātes noliegumu: "Mēs ierobežojam izpratni, kādā mūsu realitāte mums pašiem šķiet reāla." Savukārt lietuviešu mākslinieks Julijons Urbons rada eitanāzijas atrakciju, kuru pats uztver kā savveida realitātes fikciju.

Kopumā krājumā lasāmas 18 sarunas ar māksliniekiem – Ernestu Netu, Toniju Aursleru, Džeiku Čepmenu, Julijonu Urbonu, Žilvinu Kempinu, Raimondu Staprānu, Žuānu Vaškonsēlušu, Daigu Grantiņu, juveliermākslas leģendu Džankarlo Montebello, dizaina kompānijas LINLEY vadītāju Deividu Armstrongu-Džonsu, arhitekti Sintiju Vaivadi, galeristiem Olgu Temņikovu un Folkeru Dīlu, kuratoriem Katrīnu Mesneri un Džūljenu Robsonu, kā arī Eiropas mākslas biennāles Manifesta direktori Hedvigu Feienu.

Līdz ar rakstu krājuma iznākšanu no 16. februāra līdz 27. aprīlim "Vīna Studijā" Elizabetes ielā 10, Rīgā, būs skatāma fotogrāfiju izstāde "Arterritory ideālā diena: 2016", kas zināmā mērā ir krājumā iekļauto interviju vizuāls papildinājums.

Pagājušajā gadā "Arterritory" komanda ir apceļojusi vai puspasauli un bijusi klāt visdažādākajos mākslas notikumos. Ir bijis daudz dienu, kad saskarsmē ar kādu mākslas darbu, izstādi vai kolekciju ir izdevies piekļūt tai vārdos neizsakāmajai sajūtai, kas pēkšņi liek skatīt pasauli citādāk. Izstādē "Arterritory ideālā diena: 2016" pavisam redzamas 30 pasaules vietas, bet tā ir vien daļa no mākslas teritorijas, ko esam apguvuši un saglabājuši savā atmiņā kā ideālas dienas fragmentus.

Sarunu krājums "Arterritory sarunas" izdots kā divi atsevišķi izdevumi latviešu un angļu valodā.

Izdevumu vizuālo tēlu radījusi dizaina apvienība "Augusts" un mākslinieks Kirils Kirasirovs. Saturiskā formāta veidotāji ir portāla radošā komanda, kā arī piesaistītie autori, kuru vidū ir pasaulē labi zināmais kurators Hanss Ulrihs Obrists, kā arī starptautiska līmeņa autore Irēne M. Gludovača. Izdevumu koncepta autores ir "Arterritory.com" direktore Una Meistere un galvenā redaktore Daiga Rudzāte.

Izdevumu būs iespējams iegādāties no 16. februāra galerijā "Istaba", grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Telpa", galerijā "Neputns", Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, konceptveikalā "RIIJA", mākslas kafejnīcā "Kolekcionārs", briļļu galerijā "Take a Look", grāmatu veikalā "Robert's Books".

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0