Nikolā Ozano

Nikolā Ozano (Nicolas Auzanneau) pašlaik dzīvo Briselē un tulko latviešu romānus un dzejoļus. Raksta blogu.

Autora raksti satori:
Saistīti raksti:
  Parakstīties uz Satori jaunumiem
  Kultūras Ministrija vkkf

  Dienas citāts

  • Pirms stājaties laulībā, uzdodiet sev vienu jautājumu: vai jūs spēsiet sarunāties ar šo cilvēku arī tad, kad viņš būs vecs? Viss pārējais laulības dzīvē ir pārejoši.

   Frīdrihs Nīče

  Iesakām

  • 2015. gada 14. septembrī, plkst. 6:09

   Zaiga Pūce: 250. Par vai pret? (6)

   Nekad iepriekš Latvijas informācijas telpā un politiskajā kārtībā nav bijis tik daudz dažādas informācijas un viedokļu par globālu problēmu. Katrā ziņu izlaidumā ir informācija par bēgļiem.

  • 2013. gada 30. septembrī, plkst. 7:09

   Elza Leimane-Martinova: Nav netalantīgu cilvēku (1)

   Sadarbībā ar projektu "Garā pupa" mēs turpinām sarunas ar cilvēkiem, kuru sasniegtais latviešu kultūrā varētu iedvesmot un mudināt vecākus pievērst vairāk uzmanības saviem bērniem - arī viņi noteikti ir talantīgi un spējīgi.

  • 2014. gada 14. janvārī, plkst. 7:01

   Lāsma Ģibiete: No griestiem lēni snieg

   "Grāmatu zagle" ir darbs par cilvēcību, humānismu un tā nozīmi. Rakstnieks it kā neviļus atgādina – nav ļaunu tautu, briesmas slēpj atsevišķu indivīdu uzskati un rīcība. Īpaši to akcentē Makša liktenis un viņa izglābšanās.

  • 2016. gada 22. septembrī, plkst. 12:21

   Septiņi dažādi Rozentāli (1)

   Lai uzzinātu, cik būtisks ir Jaņa Rozentāla mantojums un personība 21. gadsimta latviešu mākslas ainavā, "Satori" uzdeva māksliniekiem jautājumu: "Ko jums nozīmē Janis Rozentāls?"

  • 2012. gada 8. martā, plkst. 8:51

   Iveta Ratinīka: Sieviešu dienas (29)

   Par mīlestību! Par referendumu! - Klaigā draugi kā putni tvītos. (par siltumu, par pieglaušanos tev kailām krūtīm – es atčukstu rītos)

  • 2013. gada 21. decembrī, plkst. 8:12

   Jāps Krols: Otrais numurs (2)

   Pusaugu meitene no pirmā numura ziedojumu vākšanu sāka ar māju pāri ielai. Viņa piegāja pie ārdurvīm, rokās tukšs spainis un ziedotāju saraksts.

  • 2016. gada 15. decembrī, plkst. 0:28

   Bobs Dilans: Pateicības runa Nobela balvas pasniegšanā (1)

   Man nav bijis laika sev pajautāt: "Vai manas dziesmas ir literatūra?" Tāpēc pateicos Zviedrijas Akadēmijai gan par laiku, ko tā veltījusi šī jautājuma apsvēršanai, gan par brīnišķīgo atbildi uz to.

  • 2014. gada 31. jūlijā, plkst. 8:07

   Inga Žolude: Dārgā integrācijas utopija (1)

   Dažādās pasaules malās bērni zina, kas ir Zibens Makvīns, bet nezina, kas ir Sprīdītis. Sprīdītis ir daudz kompleksāka būtne un stāsts, jo tas radīts pirmsglobalizācijas laikmetā un tā mērķauditorija ir konkrētas kultūras bērns.