Haralds Matulis

Haralds Matulis studējis filozofiju un  sociālo antropoloģiju Latvijas Universitātē, kino Dānijā un kompozīciju mūzikā. Tulkojis, rakstījis un kritizējis dažādus daiļliteratūras tekstus. Interesējas par spēļu teoriju, vizuālo komunikāciju un radošumu. Brīvi runā 3 valodās.

Autora raksti satori:
Saistīti raksti:
  Parakstīties uz Satori jaunumiem

  Dienas citāts

  • Ir nepieciešams ik pa brīdim iemīlēties, lai iegūtu attaisnojumu tam regulārajam izmisumam, kas tevi piemeklē tik un tā.

   Albērs Kamī

  Iesakām

  • 2013. gada 1. martā, plkst. 3:03

   Ilmārs Šlāpins: Starp rindiņām lasi, starp rindiņām (6)

   Pašas dziedātājas izskats un uzvedība radīja baumas par neārstējamu slimību vai atkarību no amfetamīniem. Taču viņas popularitāte un ietekme uz krievu populāro mūziku sasniedza vēl nebijušus augstumus.

  • 2015. gada 30. decembrī, plkst. 10:48

   Astrīda Cīrule: Tā bija Raiņa vientulības saliņa

   Turpinot sarunu ciklu par Raini un Aspaziju, mēs tikāmies ar Raiņa un Aspazijas vasarnīcas muzeja vadītāju Astrīdu Cīruli, lai parunātu par Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgu, Raiņa bibliotēkas likteni un Raiņa pēdējām mūža dienām.

  • 2015. gada 20. oktobrī, plkst. 9:16

   Aivars Madris: Ziemeļnieciskais tuvums

   Lai gan no Skandināvijas atrodamies gan ģeogrāfiski, gan arī emocionāli tālāk nekā mūsu kaimiņi igauņi, pieņemts uzskatīt, ka atsevišķas kripatas no ziemeļnieciski vēsās un atturīgās, taču vienlaikus stabilās mentalitātes atceļojušas arī līdz latvieša dvēselei.

  • 2015. gada 11. maijā, plkst. 6:05

   Māris Zanders: Demokrātiskais rumpis un tā piedzīvojumi (3)

   Negrasos apšaubīt, ka politiskā iekārta Latvijā ir demokrātija (lai cik izplūdis būtu šis jēdziens), tomēr piekrītu tiem, kuri mūsdienu demokrātijā saskata apbrīnojami daudz monarhijai raksturīgu rituālu un prakšu.

  • 2014. gada 19. jūnijā, plkst. 23:06

   Diāna Āboliņa: Apelsīngarša

   Apelsīngarša, Tāds ir mans aizvadītais gads – Oranžs un griežas, Ripo un krīt, Varu to pamest un apskatīt. Man pilns grozs apelsīnu, Veseli sešpadsmit, Tā tie krājas, krājas, Līdz mūžs ir Apelsīnmāja.

  • 2014. gada 5. novembrī, plkst. 6:11

   Irina Romanovska: Caur tonētu stiklu (1)

   Vispār jau nāves tuvums ienes banalitāti. Nāvei vajadzētu būt banālai – ierastai, piederīgai ikdienišķajam. Varbūt kādreiz tā arī bija. Bet tagad trūkst vārdu un iemaņu, lai runātu vai klausītos par nāvi, kas ir tepat.

  • 2015. gada 26. martā, plkst. 6:03

   Santa Remere: Pusotrs kultūras galvaspilsētas gads

   Briseles publika, iespējams, ir labākā, kādu vien var vēlēties, – atsaucīga, globāli erudīta, atvērta jaunajam –, bet arī prasīga – jo viņiem patiešām ir, no kā izvēlēties.

  • 2013. gada 15. maijā, plkst. 8:05

   Rūdolfs Rudzītis: Mans aizstāvja sapnis (1)

   Rūdolfam ir astoņi gadi. Viņš ir sapņotājs un fantasts arī ikdienā. Bieži vien ir aizsapņojies un katrs jautājums ir jāuzdod vairākas reizes, līdz var cerēt uz atbildi.  Kultūras Ministrija
  vkkf