Haralds Matulis

Haralds Matulis studējis filozofiju un  sociālo antropoloģiju Latvijas Universitātē, kino Dānijā un kompozīciju mūzikā. Tulkojis, rakstījis un kritizējis dažādus daiļliteratūras tekstus. Interesējas par spēļu teoriju, vizuālo komunikāciju un radošumu. Brīvi runā 3 valodās.

Autora raksti satori:
Saistīti raksti:
  Parakstīties uz Satori jaunumiem

  Dienas citāts

  • Nacionālisms ir bērnu slimība. Cilvēces masaliņas.

   Alberts Einšteins

  Iesakām

  • 2016. gada 29. martā, plkst. 6:02

   Māris Zanders: Runāt visu, kas ienāk prātā (1)

   Ziņa aizvadītās nedēļas nogalē: ""Daesh" atbalstītāji internetā balso par nākamo uzbrukumu mērķi." Vai tā arī ir aizsargājama viedokļa un izteikšanās brīvība?

  • 2016. gada 12. oktobrī, plkst. 18:05

   Rodžers Tērners: Kāpēc vispār spēlēt mūziku?! (1)

   14. un 15. oktobrī Tērners viesosies Rīgā – nepieradinātās mūzikas festivālā "Skaņu mežs 2016" ar diviem koncertiem tiks atzīmēta bundzinieka 70 gadu jubileja.

  • 2016. gada 16. jūnijā, plkst. 9:33

   Valda Čakare: Divi šūpolēs un gāzes balons

   Dramaturgs veikli nodibina eksperimentālus apstākļus – pēdējais vīrietis un pēdējā sieviete slēgtā telpā –, kurus var izmantot (un kuri literatūrā un mākslā daudzkārt tikuši izmantoti), lai noskaidrotu, kas notiks ar abiem izdzīvotājiem.

  • 2013. gada 25. martā, plkst. 7:03

   Raitis Iļjenkovs: Drēbes un pašapziņa (7)

   Politikai nav nekāda sakara ar patiesību – tā gluži vienkārši iedibina kārtību un, izmantojot piespiešanas mehānismus, liek tai pakļauties. Vai pasaule kļūs labāka, ja cilvēki izvēlēsies pret dzīvniekiem saudzīgāku apģērbu? Protams, ne.

  • 2013. gada 11. oktobrī, plkst. 7:10

   Arnis Mincenhofs: Tikai viens solis līdz mājām (5)

   Tava pulsa raksts ieaudies manī kā sāļā vēja jūra, un šai telpā mēs dzīvojam, kad pietrūkst čukstu un šis gadalaiks atkal ir sācis smaržot pēc trūdiem. Tad arī es ieaužos tevī un sadzenu asnus.

  • 2015. gada 28. augustā, plkst. 6:08

   Dace Vīgante: Kustība ir gandrīz nemanāma

   Es guļu jūrmalas smiltīs uz sārti rūtotā galdauta ar pabalējušiem dzelteniem traipiem. Uzsaucot tostu par savu meitu – nākamo slaveno basketbolisti –, tēvs uz tā izšļakstīja ķiršu liķieri.

  • 2014. gada 28. janvārī, plkst. 7:01

   Agnese Logina: Kas slēpjas aiz "Oskaru" zelta? (5)

   Glaimi un liekuļošana pateicības runās, skaisti ģērbti cilvēki, fantastiskas telpas, neskaitāmas kameras – no tā visa ir grūti novērst acis.

  • 2016. gada 27. septembrī, plkst. 14:23

   Lakstīgalas vārdnīca: Maima Grīnberga

   Turpinām publicēt Starptautisko bērnu literatūras lasījumu "Lakstīgalas vārdnīca: kas ligzdo bērnu literatūrā?" videoierakstus un šonedēļ piedāvājam tulkotājas Maimas Grīnbergas lasīto igauņu rakstnieka Anti Sāra stāstu bērniem.  Kultūras Ministrija
  vkkf