Haralds Matulis

Haralds Matulis studējis filozofiju un  sociālo antropoloģiju Latvijas Universitātē, kino Dānijā un kompozīciju mūzikā. Tulkojis, rakstījis un kritizējis dažādus daiļliteratūras tekstus. Interesējas par spēļu teoriju, vizuālo komunikāciju un radošumu. Brīvi runā 3 valodās.

Autora raksti satori:
Saistīti raksti:
  Parakstīties uz Satori jaunumiem

  Dienas citāts

  • Ja vīrieši varētu palikt stāvoklī, tiesības uz abortu būtu svētas.

   Florinsa Kenedija

  Iesakām

  • 2014. gada 3. martā, plkst. 6:27

   Ivars Ījabs: Spraud man puķi (5)

   Karš ir efektīvs "nācijas veidošanas" līdzeklis, kad attiecīgā "valstsnācija" tiek kaldināta ar dzelzi, dubļiem, trotilu un asinīm – nevis ar garlaicīgu runāšanu un samocītiem kompromisiem. Jautājums, vai tas tiešām ir tā vērts.

  • 2015. gada 22. decembrī, plkst. 12:03

   Inguna Cepīte: Latvieši ir lasītāju tauta

   Šogad grāmatu apgāds "Pētergailis" atzīmē savu 25 gadu jubileju. Kopš dibināšanas brīža tā vadītāja ir Inguna Cepīte, un mēs tikāmies ar viņu, lai parunātu par to, cik viegli būt izdevējam Latvijā.

  • 2013. gada 26. martā, plkst. 3:24

   Justīne Janpaule: Nebūsim naivi (4)

   Viņa dzejas valoda izaug no ikdienišķā, tā ir viegla, skaidra, bet ne caurspīdīga, jo iemīļots dzejnieka paņēmiens ir vārdu spēles. Vārdu nozīmes nereti ir apgrieztas kājām gaisā un iegūst citu jēgu, kas neuzmanīgam lasītājam var arī paslīdēt garām.

  • 2013. gada 30. maijā, plkst. 7:05

   Pauls Bankovskis: Nejaušības ceļā (1)

   Miegs vēl nenāca, ja vien nebija vēlēšanās ieslīgt eksistenciālās skumjās, istabā nebija nekā, ko iesākt, un es devos atkal laukā nākamajā šķērsielā krodziņā iedzert drusku vīna.

  • 2012. gada 26. septembrī, plkst. 8:09

   Anna Grabovska: Čuksti man kreisajā ausī (12)

   Rakstniecības un mūzikas muzeja rīkotajās dzejas sacīkstēs skolēniem šī gada 22. septembrī vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem uzvarēja jaunā dzejniece Anna Grabovska. Piedāvājam jums dažus viņas dzejoļus.

  • 2013. gada 22. augustā, plkst. 8:08

   "Tumšās lietas, gaišās lietas": Lāčplēsis un melnais bruņinieks (2)

   Dzejnieks Kārlis Vērdiņš Starptautiskajos bērnu literatūras lasījumos piedalījās ar Gunara Saliņa stāstu "Lāčplēsis un Melnais bruņinieks" un savu dzejoli "Veļas diena".

  • 2014. gada 28. janvārī, plkst. 7:01

   Agnese Logina: Kas slēpjas aiz "Oskaru" zelta? (5)

   Glaimi un liekuļošana pateicības runās, skaisti ģērbti cilvēki, fantastiskas telpas, neskaitāmas kameras – no tā visa ir grūti novērst acis.

  • 2015. gada 30. aprīlī, plkst. 10:04

   Dita Jonīte: Margarita Stāraste leļļu teātrī

   Latvijas Leļļu teātrī nesen iestudēta izrāde-ilustrācija, kuras iedvesmas avots ir kāds labi zināms Latvijas kultūrvēstures elements. Šoreiz tas ir Margaritas Stārastes pasaku stāsts "Kas notiek Dižmežā?".  Kultūras Ministrija
  vkkf