Haralds Matulis

Haralds Matulis studējis filozofiju un  sociālo antropoloģiju Latvijas Universitātē, kino Dānijā un kompozīciju mūzikā. Tulkojis, rakstījis un kritizējis dažādus daiļliteratūras tekstus. Interesējas par spēļu teoriju, vizuālo komunikāciju un radošumu. Brīvi runā 3 valodās.

Autora raksti satori:
Saistīti raksti:
  Parakstīties uz Satori jaunumiem

  Dienas citāts

  • Ja tu dzirdi iekšēju balsi, kas saka – "tu nevari gleznot" – , sāc gleznot par katru cenu. Un šī balss apklusīs.

   Vinsents van Gogs

  Iesakām

  • 2015. gada 22. decembrī, plkst. 5:44

   Jānis Buholcs: Par bēgļiem, progresīvo un pareizo – atbilde Nikolā Ozano (21)

   Liela daļa no Latvijas publiskajā telpā vērojamajām diskusijām par bēgļiem manī izraisa skumjas. Neskatoties uz to, ka viedokļu izteicēju netrūkst, daudzi no šiem izteikumiem ir sekli un naivi.

  • 2015. gada 31. martā, plkst. 6:03

   Astrīda Stānke: Mēs visi ciešam

   Aspazijas mājā Dubultos 30. martā tika atvērta Aspazijas prozas darbu izlase angļu valodā – grāmata, ko tulkojusi un sagatavojusi Astrīda Stānke. Mēs tikāmies ar pētnieci, lai parunātu par Aspaziju, viņas darbiem un likteni.

  • 2014. gada 29. oktobrī, plkst. 6:10

   Bārbala Simsone: Gulēt, aizmigt un sapņot

   Miega terapeite Ellena Felda, kuras darbs ir palīdzēt miega traucējumu nomocītiem pacientiem, paradoksālā kārtā pati cieš no bezmiega. Romāna darbība aptver vienu šādu šķietami bezgalīgu negulētu nakti.

  • 2015. gada 7. maijā, plkst. 6:05

   Māris Zanders: Galvenais, lai nav kautiņu (10)

   Būsim atklāti, lielais kreņķis par 9. maiju ir tādēļ, ka runa ir par periodu, kas būtisks mums pašiem un par ko mums ir savs, atšķirīgs viedoklis.

  • 2014. gada 17. oktobrī, plkst. 7:10

   Anita Mileika: Mans laiks un telpa (2)

   mans laiks un telpa manas divas dievišķīgas akas kā mātišķs piens pēc kura atraudziņa nāk Šo mirkli sasaistīt ar Kunga gribu Kad nograuzts nags man palicis starp zobiem Ir jārīkojas ātri ātri Putn

  • 2013. gada 21. decembrī, plkst. 8:12

   Jaroslavs Rumplis: Īsproza

   Kamēr vien galvā ir četri jautājumi – kas notiek augšā, kas darās lejā, kas bija pirms un kas būs pēc – saka, ka labāk nebūtu nemaz dzimis. Bet ko darīt, ja jādzīvo?

  • 2013. gada 12. jūlijā, plkst. 7:07

   "Satori" aptauja: Vasaras grāmatas (9)

   Vasaras atvaļinājums ir tas mistiskais laiks katra pieauguša cilvēka dzīvē, kurā tiek projicētas dažādas nepiepildītās ilgas, apgarotas apņemšanās un romantiski sapņi. Viens no tādiem ir – beidzot izlasīt kādu grāmatu, kurai nekad līdz šim nav atlicis laika.

  • 2016. gada 22. jūlijā, plkst. 6:34

   Spīgana Spektore: Par Jāņa Baltvilka balvas 2016 nominantiem

   Arī šogad lūdzām grāmatu blogeri Spīganu Spektori apskatīt, izlasīt un nedaudz pastāstīt par šogad Baltvilka balvai bērnu literatūrā nominētajiem darbiem.  Kultūras Ministrija
  vkkf