Aktualitātes
19.06.2017

Voldemāra Johansona instalācija "Slāpes" būs skatāma mākslas festivālā Šveicē

Komentē
0

Voldemāra Johansona instalācija "Slāpes" no 23. jūnija līdz 1. jūlijam pirmo reizi pārstāvēs Latviju starptautiskajā teātra festivālā "Belluard" Šveices pilsētā Friburgā.

"Belluard Bollwerk International" ir viens no pazīstamākajiem laikmetīgā teātra un mākslas festivāliem Šveicē. Tas notiek kopš 1983. gada, un 10 dienu programmā ir pārstāvēta gan skatuves māksla, gan citas disciplīnas, iepazīstinot publiku ar starptautiskiem un vietējiem projektiem. Latviešu mākslinieki šajā festivālā piedalās pirmo reizi.

Voldemāra Johansona "Slāpes" ir audiovizuāla instalācija, kas tapusi vētras laikā Atlantijas okeāna krastā, Fēru salās, un 50 minūšu garā, nepārtrauktā kadrā ļauj tuvumā vērot stihiju. Šis monumentālais okeāna vētras piemineklis aicina uzkavēties ainavā, ko veido nerimstoša ūdens masu kustība, vējš, lietus un troksnis, vērot un ieklausīties tajā no attāluma, kas nebūtu iespējams dabiskajā vidē, kad apbrīns mijas ar šausmām.

Instalācijas "Slāpes" ir Latvijas Jaunā teātra institūta producēts projekts, kura pirmizrāde notika Starptautiskajā jaunā teātra festivālā festivālā "Homo Novus" 2015. gada septembrī bijušajā tekstilrūpnīcā "Boļševička". Pēc tam darbs ir vairākkārt izrādīts ārpus Latvijas, vienlīdz veiksmīgi iekļaujoties gan laikmetīgā teātra, gan vizuālās mākslas festivālos un forumos, t.sk. Santarkandželo teātra festivālā Itālijā, Koči biennālē Indijā, "Parellele" teātra festivālā Marseļā u.c. "Slāpes" tika nominētas 2015./2016. gada Purvīša balvai.

Vairāk informācijas šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0