Ziņu arhīvs
26.07.2012

Valmieras teātris sāk 90. sezonu

Komentē
0

25. jūlijā Valmieras drāmas teātra kolektīvs pulcējās, lai sāktu 90. sezonu. Pašas 90 gadu jubilejas svinības gan notiks 2013. gada rudenī, bet sezonas centrālais notikums būs Rūdolfa Blaumaņa Starptautiskais teātra festivāls, kas norisināsies  2013. gada martā. Sezonā iecerēti 10 jaunuzvedumi, pusi no tiem veidos jaunākās paaudzes režisori, arī Mārtiņš Eihe, kas atgriezies teātra štatā. Jau no pirmās darba dienas notiek mēģinājumi tuvākajam jauniestudējumam – Mihaila Bulgakova lugai "Zojas dzīvoklītis" Indras Rogas režijā.

"Šajā sezonā gaidāmi daudzi radoši izaicinājumi," uzskata teātra direktore Evita Sniedze. "Protams, izrādes veidos mūsu vecmeistari. Bet, kamēr Viesturs Meikšāns iestudēs Maskavā, domājot par jaunu ceļu meklējumiem, pie mums strādās vesela jaunu un topošu režisoru plejāde – gan kolektīvam jau zināmie Mārtiņš Eihe un Vladislavs Nastavševs, gan debitants Valmierā Elmārs Seņkovs, savus režijas diplomdarbus veidos Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš. Bet sezonas nogalē pirmo reizi mūsu teātrī kā viesrežisors izrādi iestudēs arī Dž. Dž. Džilindžers. Tikpat daudzveidīgs būs arī repertuārs – no Raiņa un Rūdolfa Blaumaņa līdz mūsdienu itāļu un krievu dramaturģijai. Ļoti ceram, ka sezona būs interesanta kā skatītājiem, tā aktieriem."

Jūlijā un augusta sākumā gandrīz visa teātra trupa aizņemta M. Bulgakova "Zojas dzīvoklīša" mēģinājumos. Pirmizrāde paredzēta 18. septembrī. Uzveduma radošajā komandā Indra Roga apvienojusi scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu, bet galvenajās lomās būs aktieri Ieva Puķe, Ivo Martinsons, Tālivaldis Lasmanis, Inese Pudža un Kārlis Neimanis.

No 20. līdz 31. augustam notiks tradicionālās viesizrādes Rīgā. Dailes teātrī tiks spēlēti iestudējumi, kas Valmierā notiek Mazajā un Apaļajā zālē, – Viestura Meikšāna pēc M. Gorkija lugas "Sīkpilsoņi" motīviem iestudētā izrāde "Egoisti", sadarbībā ar teātri TT radītā Laura Gundara dziesma nedziedošajiem "Trio” autora režijā, Anšlava Eglīša komēdija "Bezkaunīgie veči" Jāņa Znotiņa un Reiņa Suhanova uzvedumā, kā arī pašas jaunākās izrādes – Augusta Strindberga "Jūlijas jaunkundze" Vladislava Nastavševa vadībā un Aleksandra Ostrovska "Līgava bez pūra" Oļģerta Krodera iestudējumā. Savukārt lielās skatuves darbi – Jaroslava Hašeka "Šveiks" (rež. Varis Brasla) un L. Gundara "Advents Silmačos" (rež. Felikss Deičs) – Rīgā tiks parādīti sezonas laikā.

2013. gadā 150. jubileja būs dramaturgam Rūdolfam Blaumanis, tā tiks iezīmēta arī UNESCO kalendārā. Šai jubilejai pieskaņots arī 5. starptautiskais R. Blaumaņa teātra festivāls martā, kurā ar dramaturga lugām piedalīsies gandrīz visi Latvijas profesionālie skatuves mākslas kolektīvi, kā arī ārvalstu viesi.

Pirmajā darba dienā teātris sveica arī ilggadējos aktierus Ināru Ieviņu 75 un Juri Heldu 70 gadu jubilejā.

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0