Kadrs no filmas
 
Ziņu arhīvs
14.02.2017

Valmierā notiks filmas "Vienu biļeti, lūdzu!" seanss un tikšanās ar tās galveno varoni

Komentē
0

Otrdien, 14. martā, plkst. 18:30 Valmieras teātra Lielajā zālē tiks demonstrēta Matīsa Kažas dokumentālā filma "Vienu biļeti, lūdzu!". Pēc filmas seansa plānota tikšanās ar režisoru Matīsu Kažu un filmas galveno varoni, aktīvāko Brodvejas teātru apmeklētāju Nikiju Kokrenu.

Filma stāsta par Nikiju Kokrenu – pasaulē kaislīgāko teātru apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, katru dienu pēdējos 25 gadus noskatās vismaz vienu Ņujorkas teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes. Taču kur beidzas aizrautīga kaislība un sākas atkarība?

Filmas pasaules pirmizrāde notika 2017. gada 30. janvārī Gēteborgas Starptautiskajā kinofestivālā. Festivāla kuratore Maja Kekoniusa to norādījusi kā vienu no piecām kinodebijām, kas obligāti jāredz festivāla ietvaros. Filma uzņemta arī Stokholmas dokumentālo filmu festivāla "Tempo" konkursa programmā "New Doc", kur tā startēs 2017. gada martā.

Filmas operatori – Aleksandrs Grebņevs, Noass Vaisfogels (Noah Weisfogel), mākslinieki – Toms Kalninskis, Marija Luīze Meļķe, Luīze Lote Nežberte, montāžas režisore – Gunta Ikere, komponists: Mārtiņš Brauns, skaņu režisors – Aleksandrs Vaicahovskis, producenti: Una Celma, Rīds Hannafords (Reid Hannaford), Matīss Kaža, Deivids Šerkers (David Scherker).

Biļetes uz kinoseansu var iegādāties Valmieras teātra kasē, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Filmas pirmizrāde notiks 13. martā kinoteātrī "Splendid Palace".

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0