Aktualitātes
18.04.2018

Vācijas teātris aicina skatītājus piespraust kāškrustus un apmeklēt izrādi bez maksas

Komentē
0

Vācijā pretrunīgu reakciju izpelnījies teātris Konstancā, kas piedāvājis skatītājiem par brīvu apmeklēt jauno izrādi "Mein Kampf", ja viņi pie apģērba piespraudīs kāškrusta zīmi. Tā kā Vācijā ar likumu aizliegta nacisma simbolu izrādīšana, pret teātri sākta kriminālizmeklēšana.

Lugas "Mein Kampf", kuras nosaukums aizgūts no Hitlera darba "Mein Kampf" ("Mana cīņa") un kurā kariķēti viņa jaunības gadi, pirmizrāde ieplānota 20. aprīlī jeb Hitlera dzimšanas dienā.

Pretrunīgi vērtātajā akcijā teātris piedāvājis apmeklētājiem noskatīties pirmizrādi bez maksas, ja viņi pie ieejas teātrī piespraudīs kāškrustu. Savukārt skatītāji, kuri būs iegādājušies biļeti, tiks aicināti piespraust Dāvida zvaigzni, "solidarizējoties ar nacionālsociālisma barbarisma upuriem", norādīts teātra vietnē.

Teātris skaidro, ka akcijas mērķis ir parādīt, cik viegli cilvēki ir piekukuļojami, taču teātra pieeja izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus, un pret to iesniegtas vairākas sūdzības. Konstancas ebreju organizācijas aicinājušas izrādi boikotēt.

Izrādes reklāmas rullītis:

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0