Aktualitātes
30.08.2017

Tuvojas Dzejas dienas

Komentē
0

Septembrī jau vairāk nekā 50 gadus norisinās Dzejas dienas, un arī šogad no 7. līdz 17. septembrim Rīgas un visas Latvijas kultūras programmu piepildīs ar dzeju saistīti notikumi. 2017. gadā viena no Dzejas dienu centrālajām personībām ir latviešu dzejnieks Eduards Veidenbaums, kuram drīz gaidāma 150. jubileja.

Veidenbaumam veltīto notikumu programmā iekļauta performance, vēsturiska fantāzija "Mehāniskais Veidenbaums", ieskaņas pasākumi radio NABA elektroniskās deju mūzikas oriģinālkompozīciju albumam "Vaidi un gaidi!", kurā izmantoti Veidenbauma vārdi, kā arī audiokabīne "Skandē Veidenbaumu!" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kas no 1. septembra aicinās ikvienu digitalizēt audioformātā savu Veidenbauma dzejoli. Kultūras foruma "Baltā nakts" laikā Latvijas Radio izaicinās jaunos un topošos dzejniekus atklāt sevī Veidenbauma dumpinieciskumu dzejas slamā, bet maršrutā Ausekļa iela–2. Meža kapi kursēs īpašs tramvajs, kurā būs dzirdama dzeja, mūzika un sarunas gan tiem, kas dosies naksnīgajā braucienā, gan tiem, kas savos radioaparātos ieslēgs radio "NABA", jo šajā naktī studija tiks pārcelta uz tramvaju un raidīs dzeju braucošā režīmā.

Festivāla programmu veido vairāk nekā 30 dzejai un dzejniekiem veltītu notikumu. Pasākumu klāstā iekļauti gan jauno dzejnieku lasījumi un dzejas sacensības, gan tradicionāli dzejas vakari, ārvalstu viesu meistardarbnīcas un uzstāšanās, kā arī laikmetīgi dzejas eksperimenti, kuros dzeja veido saikni ar citām mūsdienu mākslas formām. Kā īpašs Dzejas dienu noslēgums multinacionālā gaisotnē tiek plānots tekstu grupas "Orbīta" performanču maratons – minfestivāls, kurā būs vērojami eksperimenti ar dzeju, tekstu, skaņu, valodu, mūziku. Tāpat paredzēti vairāki notikumi bērniem un ģimenēm. Dzejas dienu laikā varēs sastapt dzejniekus no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Lielbritānijas un citām valstīm. Uzticīgākajiem festivāla sekotājiem daudzu pasākumu formāts jau ir zināms. Tradicionāli notiks "Literārās akadēmijas" dzejas meistardarbnīcas studentu lasījumi, "Ceļojums ar dzejniekiem" (šoreiz pa Ķīpsalu), šajā gadā izdoto grāmatu autoru lasījumi "Atvērt nevar aizvērt", tiks atzīmēta Pētera Brūvera jubileja, 10. septembrī noritēs lasījumi pie Raiņa pieminekļa Esplanādē u.c. Tāpat festivāla programmu papildinās jaunāko dzejas grāmatu atvēršanas svētki.

Dzejas dienu norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Festivāla jaunumiem un programmai iespējams sekot līdzi Dzejas dienu mājaslapā un sociālajos medijos.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0