Publicitātes foto
 
Ziņu arhīvs
15.03.2017

Top laikmetīgās dejas izrāde "Viņš Viņu – Viņa Viņu", kas pētīs sievišķības un vīrišķības jēdzienus

Komentē
0

9. un 10. aprīlī plkst. 19:00 K. K. fon Stricka villā pirmizrādi piedzīvos Karīnas Lapšinas laikmetīgās dejas iestudējums "Viņš Viņu – Viņa Viņu", kas top, pētot sieviešu un vīriešu savstarpējās attiecības un komunikāciju simts gadu šķērsgriezumā.

Ko mēs saprotam ar sievišķību un vīrišķību? Kā sievišķība un vīrišķība atklājas indivīdā un kā tā ietekmē mūs pašus un pretējo dzimumu? Izrāde būs pētījums – netradicionāla sintēze starp mūziku un deju. Iestudējumā piedalās gan profesionāli dejotāji, Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi Karīna Lapšina un Ģirts Bisenieks, gan mūziķi – komponists, dziedātājs Ralfs Eilands un grupas "The Coco’nuts" dalībnieki Marija Broča un Pēteris Narubins. Izrādi konsultē starptautiski atzītais Londonā dzīvojošais horeogrāfs Horhe Kresis (Jorge Crecis).

"Izrādes tapšanas process ir aizraujošs, darbietilpīgs un ļoti emocionāls", atzīst K. Lapšina. "Katrs no dalībniekiem reprezentēs kādu sievišķības vai vīrišķības aspektu, un mēs kopīgi pētām to mijiedarbību. Sadarbība starp mūziku un deju vēl vairāk bagātinās rezultātu." Karīna Lapšina ir profesionāla laikmetīgās dejas horeogrāfe un dejotāja, profesionālo pieredzi pilnveidojusi Londonā, kur iepazinusies ar H. Kresis un viņa darba metodi. Kopš 2016. gada K. Lapšina pievienojusies laikmetīgās dejas kompānijai "Ārā". "Viņš Viņu – Viņa Viņu" ir jaunās horeogrāfes pirmā pilnas formas izrāde pēc bakalaura grāda iegūšanas, tā apliecina sevis meklējumu turpinājumu dejā.

Izrādes tapšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Cenas 12 un 8 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem).

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0