Kadrs no filmas "Sīkās neveiksmes"
 
Aktualitātes
28.07.2017

"Splendid Palace" norisināsies ikgadējais Dāņu kino vasaras festivāls

Komentē
0

No 25. līdz 27. augustam kinoteātrī "Splendid Palace" otro reizi norisināsies Dāņu kino vasaras festivāls, kas tapis sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu un skatītājiem piedāvā noskatīties četras izcilas dāņu kinofilmas, kuru režisores ir sievietes. Festivāla laikā būs iespēja tikties ar vienu no filmu režisorēm – Anneti K. Olesenu (Annette K. Olesen), kura pasākumā piedalās ar divām spēlfilmām.

Šī gada Dāņu kino vasaras festivālu, kas notiek "Splendid Palace" rudens sezonas atklāšanas nedēļā, 25. augusta vakarā atklās režisore Annete K. Olesena ar filmas "Sīkās neveiksmes" ("Små ulykker") ekranizāciju. 2002. gada uzņemtajā filmā režisore atainojusi aizkustinošu stāstu par kādu ģimeni, kura pēc traģiska notikuma atkal apvienojas, lai kopīgi samierinātos ar situāciju. Arī otro festivāla dienu 26. augustā plānots iesākt ar Olesenas režisēto filmu. Spēlfilmā "Mazais Kareivis" ("Lille Soldat") jauna sieviete Lotte atgriežas no kara dienesta. Zaudējusi ilūzijas par dzīvi, viņa kļūst par šoferi tēva vadītajā prostitūcijas biznesā.

Pirmo reizi kino festivālā viesosies režisore ar programmā iekļautām divām spēlfilmām. Režisore A. K. Olesena apmeklēs abus filmu seansus, dodot iespēju uzdot interesējošos jautājumus otrā seansa laikā.

Kā trešo filmu festivāla organizatori skatītājiem piedāvā noskatīties režisores Susannes Bīras (Susanne Bier) spēlfilmu "Labākā pasaulē" ("Hævnen"), kurā attēlotas vairāku ģimeņu sarežģīto attiecību ainas. Notikumiem saasinoties, tas atstāj dziļus iespaidus uz jaunāko paaudzi, kā dēļ jaunatne pieņem radikāli nepareizus lēmumus. Otro festivāla dienu noslēgs režisores Pernilles Fišeres Kristensenas (Pernille Fischer Christensen) spēlfilma "Ģimene" ("En Familie") – ģimenes drāma, kas stāsta par savstarpējām attiecībām, kuras balansē starp pienākumiem un brīvību.

Savukārt festivāla pēdējā, trešajā dienā pirmo reizi uz lielā ekrāna Latvijā festivāla apmeklētāji varēs noskatīties un novērtēt leģendārā režisora Larsa fon Trīra (Lars fon Trier) astoņu sēriju mini-seriāla "Valstība" ("The Kingdom") 1. daļu. Seriāls, kura notikumi risinās Dānijas slimnīcā, skatītājus ievedīs medicīnas un zinātņu valstībā, ļaujot sekot dīvainām parādībām un pārdabiskiem notikumiem.

"Dāņu kino fenomens ir Eiropas pozitīvais piemērs. Filmu industrijā Dānijā līdzās vīriešiem, režisores sievietes ir izteikti spēcīgas, nerunājot par dzimti, bet gan mākslas izpausmi. Arī Lars fon Trīrs šajā filmu kolekcijā nav "baltais zvirbulis", jo viņa filmās sievietēm vienmēr bijusi nozīmīga loma. "Splendid Palace" publika dāņu kino jau ir iepazinusi un iemīļojusi, tāpēc paredzam šo tradīciju turpināt arī turpmāk," stāsta kinoteātra "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa.

Biļetes uz festivālu jau iespējams iegādāties kinoteātra mājaslapā www.splendidpalace.lv, savukārt kasēs tās būs pieejamas no 16. augusta.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0