Ziņu arhīvs
31.07.2012

Rīgas Doms sestdien gaida ciemos bērnus

Komentē
0

Sestdien, 4. augustā, Rīgas Doms no plkst. 10:00  līdz 14:00 pulcēs bērnus un viņu vecākus īpašā ģimenēm paredzētā izglītojošā un izklaidējošā pasākumā "Doms bērniem". Atzīmējot Rīgas Doma 801. dzimšanas dienu, seno baznīcu piepildīs bērnu balsis un rosība: sestdien tajā darbosies vairāk nekā desmit radošo darbnīcu, notiks aizraujošas ekskursijas un tiks rādīts muzikāls iestudējums "Pūķa ceļojums".

Pērn Rīgas Doma bērnu dienu apmeklēja vairāki simti bērnu un viņu vecāku, no kuriem daudzi, iespējams, tur iegriezās pirmo reizi un arī pirmo reizi ieraudzīja savu, īpašo Domu. Lielā atsaucība mudināja Rīgas Doma draudzi rīkot pasākumu arī šogad, tādējādi aizsākot jaunu tradīciju.

Radošajās darbnīcās bērni varēs vērt pērlīšu rotas, izgatavot savu Doma nozīmīti, zīmēt mākslinieka Māra Subača vadītajā studijā, veidot vitrāžas un ziedu virtenes. Ziņkārīgie un drošie dosies aizraujošā ceļojumā pa Doma takām, atklājot 801 gadu vecās ēkas noslēpumus, tuvumā apskatīs un saklausīs slavenās Doma ērģeles un no koka klucīšiem cels paši savu Domu.

Aktivitātes darbnīcās noslēgs svētbrīdis, kura laikā notiks arī meistardarbnīcās tapušo darbiņu izstāde ar moto "Prieks!".

Vēlāk, turpinot aizsākto tradīciju, visi mazie dalībnieki tiks aicināti Doma dārzā piedalīties dzejnieces Ineses Zanderes lugas iestudējumā "Pūķa ceļojums". Mūziku uzvedumam rakstījusi Ieva Marta Graudiņa, režiju veidojis Valdis Lūriņš, bet tērpus – modes māksliniece Sonita Pāvuliņa. Stāstu izstāstīs Kaspars Znotiņš, Ilze Dobele, Gints Ceplenieks un citi.

Pasākums "Doms bērniem" tiek organizēts sadarbībā ar sabiedrisko kustību "Mans Doms".

Sabiedriskā kustība "Mans Doms" ir Rīgas Doma un biedrības "Ascendum" ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu – koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

Biedrība "Ascendum" ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība uz augšu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0