Publicitātes foto
 
Ziņu arhīvs
13.04.2017

Rīgā notiks feministiskās mākslas šovs un tematiska piezīmju bloka "Fembloks" atklāšana

Komentē
1

Sestdien, 22. aprīlī, plkst. 16:00 TV24 studijā, Blaumaņa ielā 32, notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkota performance "Feministiskās mākslas šovs" un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka "Fembloks" atvēršana. Ieeja bez maksas.

"Feministiskās mākslas šovs" ir mākslinieču Ingrīdas Pičukānes, Rasas Jansones, Mētras Saberovas un Viviannas Marias Stanislavskas performance, kas vēstīs par sieviešu mākslu un tās nozīmi Latvijas mākslas vidē. Šī performance norisināsies kā improvizēts televīzijas sarunu šovs, kura laikā katra atklās savā dzīvē un mākslinieciskajā darbībā svarīgas ar feminismu saistītas tēmas. Sarunu šova vadītāja būs režisore un kinokritiķe Alise Zariņa.

Sarunu šovā Pičukāne lasīs lekciju "Kam no mēnešreizēm bail?", kurā runās par māksliniecēm, kas pievēršas šai tēmai pasaulē, kā arī par savu personālizstādi "Sarkanā istaba" un reakciju, kādu tā izraisīja Latvijas medijos. Savukārt Mētra Saberova sniegs ieskatu medicīniskajā tūrismā, apvienojot pieredzi par tehnoloģiskajām procedūrām ar ikdienas trivialitāti. Rasas Jansones perfomance būs etīde par mātišķības tēmu – poētisks stāstījums, balstīts uz patiesiem notikumiem. Vivianna Maria Stanislavska demonstrēs īsu videoperformanci par feministiskiem uzskatiem nefeministiskā sabiedrībā.

Paralēli šovam notiks tematiska piezīmju bloka "Fembloks" atvēršana, kas tapis, sadarbojoties māksliniecēm Ingrīdai Pičukānei, Rasai Jansonei, Mētrai Saberovai, Viviannai Mariai Stanislavska, Vikai Ekstai un sociālantropoloģei Annai Žabickai. Bloks iekļauj 12 dažādu feminisma virzienu skaidrojumus un gada laikā tapušas fotogrāfijas no mākslinieču radītām tematiskām fotosesijām, kas veltītas tādām tēmām un feminisma virzieniem kā feministiskā pornogrāfija, liberālais feminisms, konservatīvais feminisms, queer feminisms, ekofeminisms, etniskais feminisms, radikālais feminisms, brīvprātīgā bezbērnotība, jaunavība, "dieviešu feminisms", kristīgais feminisms un mātišķība.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un TV 24.

Par feministiskās mākslas šova dalībniecēm

Rasa Jansone pārsvarā strādā glezniecības žanrā, taču nodarbojas arī ar instalāciju un nereti savos darbos izmanto tekstus. Pēdējā laikā pievērsusies tieši mātišķības problemātikai. Sarīkojusi 9 personālizstādes un regulāri publicējas kultūras periodikā.

Ingrīda Pičukāne ieguvusi maģistra grādu Igaunijas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, apguvusi glezniecību Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Strādā dažādos medijos: zīmē ilustrācijas ("Liels un mazs" bērnu grāmatām), komiksus (Baltijas komiksu žurnālā "Š!"), veido videodarbus un performances (laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit"). Medijos plaši apspriestā lielformāta gleznojuma "Sarkanā upe" (Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs) autore un feministiskā zīna "Samanta" redaktore.

Mētra Saberova šobrīd gatavojas beigt mākslas maģistra studijas Londonas Centrālajā Senmārtina koledžā (Central Saint Martins), jo uzskata: lai turpinātu veikt izmaiņas arī Latvijā, nepieciešams attīstīties tālāk, bet pašreizējā Latvijas izglītības vide feminismu neatbalsta. Mētra veido performatīvu medicīnisku operāciju naratīvu, lai apspēlētu mātišķības un sievietes sociālo, kulturālo un politisko konstrukciju. Mētra izmanto savu pieredzi ar veikto sterilizāciju (olvadu nosiešana) Taizemē, himenoplastiju (jaunavības plēves atjaunošanu) Polijā un sākuma konsultācijas IVF (in vitro fertilization) Bulgārijā kā publisku platformu, ar kuras palīdzību aktualizēt apspriežamās tēmas sabiedrībā.

Vivianna Marija Staņislavska ilustrē grāmatas, zīmē komiksus, animē, interesējas par feminisma procesiem un kļuvusi par laureāti izstādē "Sievietei būt". Pagājušajā gadā ieguvusi Jāņa Baltvilka balvu "Jaunaudze" par debiju grāmatu mākslā, un viņas melnbaltā grafika rotā grupas "Dzelzs vilks" albumu "Kālabad". Sarīkojusi 3 personālizstādes un regulāri piedalās dažādās grupu izstādēs. Viviannu aizrauj pirmatnēji mīti par sievietes lomu un attēlojumu.

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1