Aktualitātes
18.01.2018

Publiskots topošās filmas "Homo Novus" pirmais tīzeris

Komentē
1

Režisores Annas Vidulejas komēdija "Homo Novus" veidota pēc Anšlava Eglīša romāna motīviem. Filma top studijā "Film Angels Productions" un ir viena no sešām spēlfilmām Nacionālā kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei". Plānots, ka "Homo Novus" uz ekrāniem nonāks īsi pirms valsts jubilejas, 2018. gada rudenī.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija "Homo Novus" stāsta par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Romāns "Homo Novus" ir ievērojamā latviešu rakstnieka, žurnālista un gleznotāja Anšlava Eglīša otrais prozas darbs ar zīmīgu virsrakstu – tulkojumā no latīņu valodas "jaunais cilvēks" –, latviešu literatūras vēsturē tas ienāca spilgti kā drosmīgs pieteikums latviešu modernā romāna žanrā. Raksturu meistars Eglītis pārsteidz ar dzirkstošu valodu, trāpīgiem apzīmējumiem un vieglu vēstījuma stilu, intrigu sakāpina fakts, ka romāna galvenajos varoņos atpazīstami 30. gadu Latvijas pazīstamākie mākslinieki un literāti, tostarp nav noliedzama romāna galvenā varoņa Jura Upenāja tēla līdzība ar pašu autoru Anšlavu Eglīti.

"Filmas darbība notiek pagājušajā gadsimtā, starpkaru posmā – Latvijas brīvvalstī, cerību un ideju laikā. Dinamiska notikumu vērpete savijas ap filmas centrālo varoni, ļaujot mums līdz ar viņu iepazīt krāsaino un atraktīvo tālaika sabiedrību, ieraudzīt varoņa personīgo un profesionālo izaugsmi, vērot attiecību nianses starp filmas varoņiem un iespējamo mīlestības parādīšanos. Mēs, filmas autori, vēlamies nokļūt šajā gaismas un mākslas piepildītajā laikā - strādājam pie vides un tēlu patiesām niansēm, bet dokumentālu vēsturisko patiesību nesolām. Veidojam sapni par nākotni," atklāj filmas režisore un scenārija autore Anna Viduleja. 

Filma ir mākslinieku ģimenē augušās Annas Vidulejas pirmais lielais patstāvīgais kinorežijas darbs, lai gan pilnmetrāžas spēlfilma viņas filmogrāfijā jau ir – 2007. gada Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps" dažādās kategorijās laurus plūca spēlfilma "Vogelfrei", kuru veidoja četri režisori – Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš un Anna Viduleja. Režisore ir studējusi filozofiju un kinorežiju, absolvējusi Nacionālo TV un kino skolu Lielbritānijā, viņas diplomdarbs "Naktsputni" (2000) iekļauts Kannu kinofestivāla studentu filmu konkursā.

Anna Viduleja ir gan filmas scenārija autore, gan režisore, operators ir Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks – Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Lielbritānija), producenti – Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis. Galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, pārējās lomās: Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi.

Pirmais filmēšanas periods plānots līdz aprīļa beigām, pēc tam filmas uzņemšana atsāksies jūnijā.

Filmu finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, filmu programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" top pavisam 16 pilnmetrāžas filmas (sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1