Ināra Kehre. Foto no personīgā arhīva
 
Ziņu arhīvs
16.03.2017

Par Rīgas cirka vadītāju kļūst fonda "Viegli" līdzdibinātāja Ināra Kehre

Komentē
0

Kultūras ministrijas (KM) konkursā uz VSIA "Rīgas cirks" valdes locekļa amatu uzvarējusi fonda "Viegli" līdzdibinātāja un apbalvojuma "Laiks Ziedonim" vadītāja Ināra Kehre. Jaunās Rīgas cirka vadītājas uzdevums būs nodrošināt ar cirka māksliniecisko darbību un tā ēkas Rīgā, Merķeļa ielā 4, pārbūvi saistīto pārmaiņu vadību. Amatā Kehre stāsies š.g. 28.aprīlī.

Konkursa rezultāti paziņoti preses konferencē 16. martā.

Konkursa komisijas priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone: "Līdztekus skaidram, ilgtspējīgam un izsvērtam Rīgas cirka darbības stratēģiskajam redzējumam komisija augstu novērtēja Ināras mērķtiecību un orientāciju uz sasniedzamo rezultātu – attīstīt cirku kā daudzfunkcionālu un laikmetīga cirka mākslas, mūzikas, dejas u.c. starpdisciplināru pasākumu norises vietu tā vēsturiskajā namā. Ņemot vērā sagaidāmos pārbūves darbus Rīgas cirka ēkā, dokumentācijas kārtošanu, ko šis uzdevums ietver, komisija raudzījās pēc spēcīga administratora, kuram vienlaikus būtu veiksmīga līdzšinējā pieredze arī radošo komandu vadībā un jaunrades projektos."

"Rīgas cirku sagaida pārmaiņas, kas ietvers gan ēkas restaurāciju un pārbūvi, lai to pielāgotu mūsdienīga cirka vajadzībām, gan jaunas mākslinieciskās koncepcijas izveidi. Jau tuvākajā laikā vēlos izveidot radošo padomi un komandu, kas palīdzēs izvirzīt stratēģiskos mērķus un uzdevumus, lai ilgtermiņā Rīgas cirks ir gan pasaulē atzīta cirka mākslas skola un rezidenču centrs, gan Latvijā mīlēta daudzfunkcionāla cirka un citu mākslas notikumu vieta. Svarīgi, protams, arī veidot cirka nākotni, saglabājot un pētot Rīgas cirka vēsturi.

Cirka māksla var kalpot kā rīks, kas veicina sabiedrības integrētību, sociālo vienlīdzību un veido indivīda pašapziņu, tāpēc strādāšu, lai arvien vairāk dažādu paaudžu cilvēku ieinteresētu par cirku kā brīvā laika pavadīšanas formu, kas rada sajūtu, ka viss dzīvē ir iespējams," akcentē Rīgas cirka jaunā vadītāja I. Kehre.

Jaunā Rīgas cirka vadītāja bijusi Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" valdes priekšsēdētāja, radošo komandu un projektu vadītāja – vadījusi apbalvojuma "Laiks Ziedonim" izveidi. Bijusi SIA "Sense of Team" komandas veidošanas trenere, darba pieredzi uzkrājusi sabiedriskās politikas centrā "Providus" un Latvijas Jaunatnes padomē kā Jauniešu Ministru kabineta veidotāja un vadītāja.

Kehre Latvijas Universitātē ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu politikas zinātnē, Parīzes sociālo zinātņu universitātē "SCIENCES PO" specializējusies starptautiskajās attiecībās; Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā uzsākusi studijas psiholoģijā.

Jau ziņots, ka konkursa pretendentiem izvirzītās prasības bija nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, teicamas latviešu valodas un vismaz 2 svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozarēm, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību (t.sk. finanšu vadību), labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiska, konceptuāla un radoša domāšana, labas darba organizācijas un vadības prasmes.

Tāpat tika vērtēts "Rīgas cirka" valdes locekļa amata pretendentu izvērtējums par cirka līdzšinējo darbību, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā ietverti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atklātā konkursā uz "Rīgas cirka" valdes locekļa amatu tika saņemti seši pretendentu pieteikumi. Iesniegtos pieteikumus "Rīgas cirka" valdes locekļa amatam izvērtēja speciāli izveidota komisija, kuras priekšsēdētājas pienākumus pildīja Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone. Komisijā bija arī Teātra padomes pārstāvis, VSIA "Latvijas Nacionālais teātris" valdes loceklis Ojārs Rubenis, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks, Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas vadītājs Vladislavs Vesperis, VSIA "Rīgas cirks" atbildīgais darbinieks, KM Nozaru politikas nodaļas vecākais referents Mārcis Katajs un neatkarīgā eksperte – biedrības "Latvijas Jaunā teātra institūts" valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesora pienākumu izpildītāja Zane Kreicberga.

Konkurss tika izsludināts, jo pērn beidzās ilggadējās cirka direktores un mākslinieciskās vadītājas Lolitas Lipinskas amata pilnvaru termiņš. Lai cirka vadību uzticētu konkurētspējīgam profesionālim, Kultūras ministrija jau iepriekš bija nolēmusi uz šo amatu izsludināt konkursu.

Biedrības "Ascendum" valdes locekle Eva Ikstena raksta: "Mums būs ļoti talantīga, jauna un inteliģenta cirka vadītāja, kura redz "Rīgas cirku" pasaules kartē kā vēsturisku, bet reizē arī mūsdienīgu un laikmetīgu cirka mākslas centru, kurā netiek izmantoti dzīvnieki un kas iekļaujas starptautiskā cirka izglītības un laikmetīgās skatuves mākslas tīklā."

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0