Kadrs no filmas
 
Aktualitātes
13.09.2017

Pabeigta otrā Latvijas simtgades filma "Ievainotais jātnieks"

Komentē
0

Pabeigts darbs pie otrā Nacionālā kinocentra programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" darba – pilnmetrāžas dokumentālās spēlfilmas "Ievainotais jātnieks" par Brīvības pieminekļa celtniecību un tā autoru Kārli Zāli, kam nākamgad tiks atzīmēta 130. dzimšanas diena.

Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma "Ievainotais jātnieks" balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus.

Īpaša sižeta līnija veltīta tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas mākslinieku vidū un vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads. Filmas konsultante ir mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, komponists – Ēriks Ešenvalds.

Ilona Brūvere ir dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi arī kā redaktore un žurnāliste televīzijā un presē, pazīstama kā sabiedrisko attiecību vadītāja, kā arī Rīgas svētku ceremoniju autore.  Kinooperatore Elīna Bandēna Brūveres filmām Latvijā piešķir glezniecisku vizualitāti. Tandēms par dokumentālo spēlfilmu "Tapieris" Nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" konkursā ieguvis 6 profesionālās nominācijas, bet "Versija Vera" saņēmusi "Lielo Kristapu" par režisora un operatora darbu.

"Ievainotais jātnieks" ir filmu studijas "Kinolats" un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Pirmizrāde plānota Rīgā un septiņās lielākajās Latvijas pilsētās šī gada oktobrī.

Pirmā Latvijas simtgades filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datori" (rež. Varis Brasla) pirmizrādi piedzīvoja 17. augustā. Kopumā programmas ietvaros taps 16 filmas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0