Aktualitātes
07.08.2018

Otrā kultūras žurnālistikas vasaras ekspedīcija "Cilvēki mežā" notiks Latgalē

Komentē
0

No 16. līdz 19. augustam Indrā un Krāslavā notiks otrā kultūras žurnālistikas vasaras ekspedīcija "Cilvēki mežā", kas būs veltīta interviju un pārdomu materiāla krāšanai par kultūru no galvaspilsētas attālākās vietās. Dalība ekspedīcijā ir bez maksas un pieteikšanās atvērta līdz 10. augustam.

Kā cilvēks mežā var zināt, vai atrodas Latvijā, Krievijā vai Igaunijā? Vai telpā, kas paveras viņa skatienam mežā un izejot no tā, ir kādas drošas norādes par šajā vietā mājojošo kopienu, kādas atpazīstamas un atkodējamas kultūras zīmes, kas ieliktas ainavā un parādās cilvēku darbībās, kustībās un skatienos? Kā kultūra atklājas šādās zīmēs? Kā mežs, upe vai pļava, pateicoties cilvēku darbam, iegūst koptas kultūrvides pazīmes? Kā šī koptā vide iegūst jaunu mērķi un ir daļa no vietējās kopienas kopšanas darba? Un kā tā saistīta ar tādu izjūtu par dzīvi kā laime?

Šā gada vasaras skola veltīta interviju un pārdomu materiāla krāšanai par kultūru no galvaspilsētas attālākās vietās, un tās otrajai ekspedīcijai bāzes vieta būs Indrā, kur nule atklāts jauns – Laimes muzejs. Tādēļ arī tēmas fokuss iekļauj ne tikai kultūru un kopienu, bet arī laimi – izjūtu, kas balstās apmierinājumā un priekā, un dzīves kvalitāti, kas lielā mērā saistīta ar vērtībām, normām un priekšstatiem par skaisto un cildeno (ar kultūru) un ko lielā mērā garantē arī apkārt dzīvojošie cilvēki, savstarpējās saites, spēja organizēties, motivācija darbam un mērķorientācija (ko sniedz kopiena).

Latvijas valsts simtgadē kultūras žurnālistikas vasaras skola aicina pievērsties kultūrai cilvēku ikdienā un mēģināt iezīmēt kopienas kā kultūras rašanās, saglabāšanas, uzturēšanas un attīstīšanas vietu. Tāpēc šā gada misija ir lauku reģionu dzīves telpas kultūras aspektu atspoguļošana, pievēršoties gan mākslinieciskajai darbībai, gan veidotajiem artefaktiem, gan ierastajām darbībām, bet galvenais – jēgai, vērtībām, normām un priekšstatiem par labo, skaisto un patieso, ko cilvēki šajās darbībās ieliek un kas viņiem liek sevi apzināties kā cilvēkus un sabiedrības locekļus.

Meklējot, atrodot, sarunājoties un veidojot intervijas ar vietējiem cilvēkiem, skolas audzēkņi ekspedīcijā mēģinās atrast atbildes uz sarežģītiem jautājumiem – par vietu, kopienu, radošumu, tradīciju un to, kas katram ir laime.

Tradicionāli skola papildus audzēkņu praktiskajam darbam (intervēšana, audio, video, foto un teksta materiālu sagatavošana) trīsreiz dienā piedāvās arī publiskas lekcijas un diskusijas, un sestdien, 18. augustā, plkst. 18.00 Indras Laimes muzejā ir plānota publiska diskusija.

Pieteikšanās vasaras skolai līdz 10. augustam pa e-pastu: iskulte@gmail.com

Vasaras skola ir bez maksas. Līdzi jāņem guļamlietas, kā arī (vēlams) sev pieejamā ierakstīšanas tehnika.

Vairāk informācijas un programma šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0