Kadrs no filmas "Velosipēdu zagļi"
 
Ziņu arhīvs
18.04.2017

Maijā Valmierā norisināsies kino un velokultūras festivāls "Kino pedālis"

Komentē
0

No 5. līdz 7. maijam Valmierā norisināsies otrais kino un velokultūras festivāls "Kino pedālis", kura laikā īpaši iekārtotos pop up kinoteātros Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē varēs noskatīties plašu filmu programmu. Dalībnieki uz kinoteātriem aicināti doties ar velosipēdiem, tādējādi riteņbraukšanu apvienojot ar filmu baudīšanu.

Šī gada pasākuma krustmāte ir režisore Laila Pakalniņas, ar viņas filmu "Pa Rubika ceļu" piektdienas vakarā plkst. 19:00, Vecpuišu parkā tiks atklāta kinonakts piecos īpaši iekārtotos kinoteātros, kuros būs skatāma daudzveidīga filmu programma. Filmu maratons turpināsies arī sestdien, kad apmeklētājiem būs atvērti jau septiņi kinoteātri, kas ļaus skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas, kuras caurvij velotēma. Festivāla kinoteātri šogad būs koncertzāle "Valmiera", kino "Gaisma", "Tautas harmonijas centrs" Valmierā, "Kokmuižas alus pagrabs" Kocēnos, atpūtas kompleksa "Avoti" BMX Slavas zāle un "Valmiermuižas alus darītava" Burtnieku novadā, kā arī "Siltumnīca" Beverīnas novadā. Piektdienas rītā tiks izziņota atrašanās vieta arī slepenajam kinoteātrim. 

Festivāla "Kino pedālis" filmu programma:

Arī šogad filmu programmu vadmotīvs ir velo tēma un to sastādījusi režisore Liene Laviņa-Kalnaella. Filmas pa dienām un kinoteātriem izkārtotas tā, lai paspēt redzēt varētu visu. To, ko neizdosies redzēt piektdienas vakarā, varēs noskatīties sestdien. Precīzs filmu sadalījums pa kinoteātriem skatāms festivāla mājaslapā.

"Teodors" (2006, Laila Pakalniņa, Latvija, 30 min.) – filma stāsta par Teodoru, kurš katru dienu, neskatoties uz to, kāds laiks ir aiz loga, mēro septiņus kilometrus līdz Ziemupes centram, lai sēdētu autobusu pieturā un dzertu alu. Nav šaubu – viņam šī vieta bija ne tikai ciemata, bet arī pasaules centrs. Teodoram aizejot, pasaules centrs ir pārvietojies citur, un Ziemupes autobusa pietura atkal ir tikai autobusa pietura.

"Pa Rubika ceļu" (2010, Laila Pakalniņa, Latvija, 30 min) – Rubika ceļš ir veloceliņš, kas savieno Rīgu ar Jūrmalu. Tas joprojām tiek neoficiāli dēvēts bijušā Latvijas PSR komunistiskās partijas vadītāja vārdā. Kamēr radošā komanda šeit filmēja gājējus, skrējējus, riteņbraucējus, suņus, putnus, vilcienus, mopēdus un lidmašīnas, Latvijas pilsoņi Alfrēdu Rubiku, kurš stingri iestājās pret Latvijas neatkarību, ievēlējā Eiropas Parlamentā.

"Velosipēdu zagļi" ("Bicycle Thieves", 1948, Vitorio De Sika, Itālija, 93 min) – filma ļauj sekot līdzi notikumiem Romā, kad īsi pēc kara Antonio, kurš ir arī filmas galvenais varonis, beidzot ir iekārtojies darbā. Jau pirmajā dienā viņam nozog velosipēdu, bez kura strādāt nav iespējams. Kopā ar mazo dēlēnu Bruno viņi dodas milzīgās pilsētas plašumos, lai atrastu savu velosipēdu. Filma ir uzskatāma par itāļu neoreālisma meistardarbu, un 1950. gadā tā ieguva Kinoakadēmijas goda balvu.

"Fanātiķis" ("Fanatic", 2010, Pauls Robins, Anglija, 24 min.) – filmas galvenais varonis ir velokurjers Barselonā, kurš strādā ēkas 33. stāvā, taču katru dienu viņš ar liftu brauc tikai līdz 26. stāvam. Tālāk ceļš tiek mērots ar kājām. Kas ir šīs rīcības iemesls?

"Ceļš augšup" ("The road uphill", Žans-Luiss Šūlers, Luksemburga, 90 min) – aizraujoša un dramatiskiem pavērsieniem bagāta filma, kas ļauj skatītājiem sekot līdz diviem brāļiem, kuri gatavojas lielākajam notikumam savā dzīvē – sacensībām "Tour De France 2011".

"Velodrool" (2015, Sanders Jūns, Igaunija, 6 min) – atraktīva animācijas īsfilma par kādu riteņbraucēju, kuram sacensību laikā beidzās cigaretes.

"La Bi Ci" ( 2014, Džordžio B. Borgazi, Itālija, 9 min) – valsts atrodas dziļā krīzē, taču kāda biroja darbinieks nolemj doties uz darbu, neskatoties uz to, ka viņam pavisam noteikti draud atlaišana. Ceļā viņš šķērso vai visu pilsētu, kas lēnām pārvēršas spoku pilsētā, līdz viņa velosipēdam nokrīt ķēde un viņš negaidīti satiekas ar vienīgo cilvēku, kas viņam var piedāvāt palīdzību, – ārzemju bezpajumtnieku…

"Barbara" (2012, Kristians Pecolds, Vācija, 108 min) – tieši deviņus gadus pirms mūra krišanas Berlīnes ārste Barbara bija pieprasījusi atļauju izbraukt no VDR. Viņa tika apcietināta un pēc atbrīvošanas 1980. gada vasarā par sodu pārcelta darbā uz kādu provinces slimnīcu, kur tiek nemitīgi novērota un kontrolēta. Viņas jaunais šefs Andrē, šķiet, sadarbojas ar valsts drošības dienesta līdzstrādniekiem – taču cik tālu viņš ietu, ja lieta kļūtu patiesi nopietna? 2012. gadā Berlīnes kinofestivālā šī filma ieguva "Sudraba lāci" par labāko režiju. 

"Velosipēdi pret mašīnām" ("Bikes vs Cars", 2015, Fredriks Gertens, Zviedrija, 88 min) – filma uzņemta 2015. gadā ASV, Kanādā, Brazīlijā, Kolumbijā un Eiropā, kur satiktie cilvēki cīnās par labākām pilsētām, kuru galvenā mēraukla būtu cilvēks un draudzīgākais transportlīdzeklis – velosipēds, taču auto biznesa nozare katru gadu investē miljardiem dolāru, lai lobētu un reklamētu savas intereses.

"Īsta mīlestība" ("Totally true love", 2011, Anne Sevicka, Norvēģija, 88 min) – stāsts par 10 gadus jaunu meiteni, kuras dzīve ir pilna dažādiem notikumiem, un mīlestība pašreiz nav viņas prioritāšu sarakstā. Bet tas ir līdz brīdim, kad Annija satiek Jorgenu, kurš sāk iet viņas klasē. Vai viss, ko mēs darām, mīlestības vārdā ir atļauts? Mistērijām apvīta bērnu aktierfilma ar dramatiskiem notikumiem.

"Māris Štrombergs" (Kristīne Garklāva, 2016, Latvija, 48 min) – filma par leģendāru sportistu, kuram izdevies paveikt ko tādu, ko spējis tikai retais šīs planētas sportists. Divas reizes viņš ir kļuvis par olimpisko čempionu, ierakstot Latvijas vārdu BMX vēsturē ar zelta burtiem. Filmā iespējams uzzināt, kā viņš gatavojas svarīgām sacensībām, kāda ir viņa ikdiena ASV, ko par viņa sasniegumiem saka ģimene, draugi un viņš pats.

"Viņas" ("Herself", Linda Jakubone, 2016, Latvija, 18 min) – filma, kas 2016. gadā plūca uzvarētājas laurus "Kino pedāļa" filmu konkursā. Šis ir iedvesmojošs stāsts par jaunām sievietēm, kuras uzdrīkstas ne tikai runāt, bet pierādīt sevi ar darbiem. Stāsts ir par sievietēm, kuru šķietami trauslie ķermeņi slēpj sevī spēku, drosmi, ziņkāri, pat spītību, kas ir dzinulis dzīvei.

Bērnu filmas: "Ness un Nesija" (Roze Stiebra, Latvija, 1991) un "Fantadroms" (Ansis Bērziņš, Latvija, 1985).

Festivāls "Kino pedālis" no 5. līdz 7. maijam norisināsies Valmierā un Kocēnu, Burtnieku novadā. Piektdien, 5. maijā, plkst. 19:00 notiks festivāla atklāšana Vecpuišu parkā, Valmierā, kam sekos kinonakts piecos neparastos kinoteātros un dejas vakarā. Sestdien, 6. maijā, plkst. 12:00 ar īpašiem "Pedāļu stāstiem" tiks atklāta festivāla otrā diena, kur, ieklausoties iedvesmojošos stāstos un aktīvi līdzdarbojoties, būs iespējams uzzināt vairāk par velosipēdu nozīmi ikdienā. Pēcpusdienā sagaidāms gan bērnu "DIP DAP "brauciens, gan septiņi kinoteātri un vakara koncerts ar grupām "Regīna" un "Rīgas modes". Savukārt 7. maijā ar kopīgu braucienu Valmieras centrā tiks dots starts interaktīvai spēlei – piedzīvojumu velobraucienam pa Valmieras un apkārtējo novadu skaistākajam vietām trīs maršrutos: "Ģimeņu pedālis" (ap 10 km), "Puspedālis" (ap 20 km) un "Dižpedālis" (45 km). Maršrutu virziens šogad ir Zilaiskalns. Plkst. 16:00 noslēgums un apbalvošana, jo visi festivāla dalībnieki piedalīsies izlozē, kur līdztekus lielākām un mazākām balviņām būs iespējams laimēt velosipēdu.

Biļetes uz visām trim festivāla dienām iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā biļešu tirdzniecības vietnē "Bezrindas.lv". Biļešu cenas: 10 eiro ( individuālā biļete), 33 eiro (draugu biļete 4 personām), 25 eiro (divi pieaugušie un viens vai vairāki bērni līdz 18 gadu vecumam), 7 eiro (studentu biļete). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas. Biļetes varēs iegādāties arī pasākuma dienā uz vietas.

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs "Eži" sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un "Valmiermuižas alus" darītavu.

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0