Andris Keišs filmā "Nekas mūs neapturēs"
 
Aktualitātes
28.11.2017

Latvija plaši pārstāvēta "Melno nakšu" kinofestivālā Tallinā

Komentē
0

No 17. novembra līdz 3. decembrim kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiek starptautiskais kinofestivāls "Melnās naktis", bet 27. novembrī sākusies kinoindustrijas pasākumu programma "Baltic Event", kurā piedalās gan vairāki ar Latviju saistīti projekti, gan Latvijas kinoprofesionāļi. 

Tallinas festivāls "Melnās naktis" ("Pimedate Ööde Filmifestival") ir Baltijas reģionā lielākais un sazarotākais festivāls, kurš 2015. gadā izpelnījās A klases festivāla statusu. Tieši 2015. gadā Tallinas festivāla galvenajā konkursā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Lailas Pakalniņas spēlfilma Ausma, un šogad Laila Pakalniņa ir aicināta strādāt galvenajā žūrijā, kur kopā ar sešiem citiem pasaules kino profesionāļiem lems par Grand Prix 10 000 eiro vērtībā un vēl septiņām citām balvām konkursa skates filmām.

Tallinas festivāla galvenajā programmā dažādās sadaļās atlasītas vairākas Latvijas filmas – Aika Karapetjana "Pirmdzimtais" iekļauts Foruma skatē, septembrī Riga IFF pirmizrādītais Viktora Budas "Deju laikmets" programmā "JF DOC@Just", dokumentālo filmu sadaļā "Doc@PÖFF" startē VFS Films starptautiskais kopražojums Brīnišķīgie lūzeri / Wonderful Loosers: A "Different World", bet programmā "Rebels With a Cause" – Latvijā un ar Latvijas aktieriem uzņemta franču režisora Siegfried spēlfilma "Riga (Take One)". Satelītfestivālā "PÖFF SHORTS" iekļautas divas Latvijas filmas – Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma "Melleņu gari" (programma "Sleepwalkers International Competition") un Lienes Lindes spēles īsfilma "Septiņas neveikla seksa reizes" (programmā "Late Night Love").

Paralēli Tallinā norisinās arī pasākumu programma industrijas profesionāļiem "Baltic Event" (27.11.-2.12.), kas šogad notiek jau 16. reizi un uz to jau ierasti kuplā skaitā dodas strādāt Latvijas kinoprofesionāļi.

Sadaļā "Works in Progress", kur producenti iepazīstina kolēģus, filmu izplatītājus un festivālu pārstāvjus ar ražošanā esošām filmām, startēs režisora Dāvja Sīmaņa Simtgades projekts "Tēvs Nakts" (studija "Mistrus Media"), Andra Gaujas nupat iesāktā ambiciozā spēlfilma "Nekas mūs neapturēs" un divas Lietuvas un Latvijas kopražojuma spēlfilmas – "Elpa marmorā" (studija "Mistrus Media") un "Dzimtene" (studija "Lokomotīve").

Kopprodukciju tirgū "Baltic Event Co-production Market" kā vienīgā Latvijas filma starp 16 projektiem no Baltijas, Skandināvijas, Centrālās un Austrumeiropas, Gruzijas, Ukrainas un Krievijas izvēlēta jaunā režisora Reiņa Kalviņa debija "Maiņa" (studija "Mistrus Media"), bet LKA absolventes Elīnas Veiras scenārijs "Met-a-way" kā viens no sešiem izvēlēts dalībai scenāriju darbnīcā "Power Baltic Stories Exchange".

"Baltic Event" industrijas skatēs tiks demonstrēta Aika Karapetjana filma "Pirmdzimtais", bet topošo projektu tirgus skatē – Oskara Rupenheita komēdija "Kriminālās ekselences fonds", kam tepat Latvijā pirmizrāde pārcelta no decembra uz februāri.

27. un 28. novembrī Tallinā notiek vērienīga Igaunijas kā Eiropas Savienības prezidējošās valsts rīkota audiovizuālās jomas profesionāļu konference "Pictured Futures", uz kuru aicināta arī Latvijas Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma un viņas vietnieks Uldis Dimiševskis.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0